Aramızda 7 milyon silahlı var

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Türkiye’deki bireysel silahlanma karşıtı kampanyasına katılırken BBC, Türkiye’de halkın elinde 7 milyon silah bulunduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Foça’da patlak veren silahlı bir kavga sırasında serseri kurşunla ölen iki yaşındaki İngiliz çocuğu Alistair Grimason’un babası David Grimason, bir şarkı ile Türkiye’deki bireysel silahlanma karşıtı kampanyasına katılırken BBC, Türkiye’de halkın elinde 7 milyon silah bulunduğunu belirtti.

İngiliz yayın kurumu BBC’nin haberine göre, eşi Özlem Türk olan David Grimason’un, adaptasyonu Edinburg’da yaşanan Türk şanatçısı Nico tarafından yapılan “Bu silahları at” isimli şarkıyı, 10 Eylül’de İzmir Fuarı sırasında düzenlenecek bireysel silahlanmaya karşı mitingde tanıtacağını belirtirken, Türkiye’de her yıl 3 bin 500 kişinin öldürüldüğüne dikkat çekti.

Türkiye’de yankı bulan son olayları yansıtan BBC, kısa bir süre önce 6 yaşındaki bir çocuğun beş yaşındaki kız kardeşini öldürdüğünü anımsattı. BBC, dokuz yaşındaki bir çocuğun da bir düğün sırasında havaya sıkılan kurşunla bacağından yaralandığını kaydetti.BBC, Türkiye’de halkın elinde 7 milyon silahın bulunduğu tahmin edildiğini, bunların sadece bir milyonunun ruhsatlı olduğunu savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious