Arap Birliği'nden BM'ye Gazze tasarısı

Arap Birliği'nden BM'ye Gazze tasarısı.14147
  • Giriş : 05.01.2009 / 23:02:00

Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, Arap ülkeleri olarak Gazze'de ateşkesin sağlanması amacıyla BM Güvenlik Konseyi toplantısına bir karar sunacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Amr Musa, kimi Arap ülkelerinin dışişleri bakanlarının ve tüm Arap ülkelerinin BM daimi temsilcilerinin katıldığı basına kapalı toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Arap Birliği Genel Sekreteri, bugün BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile BM Güvenlik Konseyi Dönem Başkanı (Fransa) ve diğer konsey üyeleriyle görüşeceklerini söyledi. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, yarın yapılacak BM Güvenlik Konseyi toplantısına katılacağını teyit eden Musa, hazırladıkları karar tasarısını bu toplantıda konseye sunacaklarını aktardı.

Musa, Hamas ile ilgili bir soruya, ''Şu anda Gazze'de siviller ölüyor, bizim için şu an önemli olan biran önce İsrail bombardımanının ve işgal güçlerinin operasyonlarının durması ve ateşkesin sağlanması'' yanıtını verdi.

Amr Musa, ''Karar tasarısını umarım ABD bloke etmez, Güvenlik Konseyi Gazze'deki insanlara yardım etmeli'' dediği açıklamasında, bölgede son dönemde barış yolunda bir ilerleme olmadığını belirterek, ''Bölgede barış atmosferi oluşturmamız lazım'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*