'Araplar birlik olsa cesaret edemezlerdi'

'Araplar birlik olsa cesaret edemezlerdi'.13524
  • Giriş : 18.01.2009 / 15:09:00

Türkiye Büyük Millet Meclis (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, "Araplar birlik ve beraberliklerini sağlasaydı, bugün Gazze'de yaşanan insanlık dramına şahit olmazdık" açıklmasında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Ege Karadenizliler Kültür Vakfı'nın Balçova Termal Otel'de düzenlediği geceye katılan Toptan, burada yaptığı konuşmada İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama değindi. Türkiye olarak birbirimizin elini daha sık tutmanın zamanı olduğunu söyleyen Toptan, “Bu bölgenin en güçlü ülkesi olan, dünyanın en büyük 16. ekonomisi olan Türkiye bugünkü gücünü milletinin sağduyusundan, milletinin gücünden milletinin beraberliğinden almaktadır” idafesinde bulundu.

Arapların birlik ve beraberliği yakalayamadığını, tesanüt içinde olmadıkları için zulme maruz kaldığını aktaran Toptan, "Birliğin beraberliğin sağlanamadığı yerlerde başka milletlerin başına neler geldiği çok iyi bilmekteyiz. Tesanütü (birlik ve beraberliği) sağlayamayan Araplar, tesanüt içinde olabilselerdi bugün Gazze'de yaşanan insanlık dramına şahit olmazdık. Kim cesaret edebilirdi 2 yaşındaki bebeğin henüz daha denemesi bile olmayan bir silahla vurulmasına öldürülmesine? Kim cesaret edebilirdi, kimsesiz kadınların yaşlıların öldürülmesine? Kim cesaret edebilirdi, masum insanları hedef gözetmeksizin katletmeye? O nedenle bütün bu olanlardan ibret almak suretiyle bizim birbirimize daha çok yakınlaşmamız, birbirimizi daha çok sevmemiz birbirimize daha hoşgörüyle bakmamız gerek” şeklinde konuştu.

“Çok şükür bunu yapabiliyoruz” diyen Toptan sözlerini şöyle sürdürdü; “Bunu yaparken Karadenizliliğin çimentosundan da milletimiz yararlanıyor. Türkiye'nin neresine gidersek gidelim milletimizin gerçekten çimentosu olan Karadenizliliğin sağduyulu hoşgörülü sevecen çalışkan insanların milletimizin diğer bölgeleriyle kardeşlik havası içinde milletimizin büyük millet olması için her fedakarlığa katlanmaktadır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*