Araplar'dan Türkiye'ye alkış!

Araplar'dan Türkiye'ye alkış!.11767
  • Giriş : 05.04.2009 / 14:55:00
  • Güncelleme : 05.04.2009 / 18:05:41

Danimarka Başbakanı Rasmussen'in NATO Genel Sekreterliği'ne seçilmesine itiraz eden Türkiye'ye Arap dünyasından destek yağdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hz. Muhammed'e (s.a.s) hakaret içeren karikatürlerden dolayı büyük bir tepki çeken Danimarka Başbakanı Andres fog Rasmussen'in NATO Genel Sekreterliği'ne seçilmesine itiraz eden Türkiye'ye Arap dünyasından destek yağıyor.

Mısır'ın en büyük gazetesi El Ahram baş yazısında Türkiye'yi izlediği politikadan dolayı alkışladıklarını yazdı. Türkiye'nin bu süreçte Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerden dolayı Rasmussen'in tüm İslam dünyasından özür dilemesini istediğini yazan gazete, "Mısır da aynen Türkiye gibi düşünmektedir. İslam ve Arap dünyasının iki büyük ülkesi Rasmussen'in atacağı adımları yakından takip edecektir." ifadelerini kullanıyor.

Katar'ın önde gelen İngilizce gazetelerinden Peninsula da başyazısında Türkiye'nin İslam dünyasının sesini dile getirerek Rasmussen'in seçilmesine itiraz ettiğini ve tüm dünya medyasının da bu krizi çok yakından takip ettiğini belirtiyor. NATO tarihinde ilk kez bu kadar derin bir çatlağın meydana geldiğini vurgulayan gazete, İslam dünyasının Türkiye'nin endişelerini tamamen paylaştığını da aktarıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*