'Arasta' operasyonunda ifadeler alınıyor

'Arasta' operasyonunda ifadeler alınıyor.15396
  • Giriş : 09.03.2008 / 15:11:00

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda başlatılan ''Arasta'' operasyonu kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan 16 kişinin ifadeleri alınıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce 7 Şubatta başlatılan ''Arasta'' operasyonunda, ''ihaleye fesat karıştırmak'', ''rüşvet almak ve vermek'' ile ''organize suç örgütü kurmak'' suçlarından gözaltına alınan 16 kişinin ifadelerinin alınmasına devam ediliyor.

Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan ve aralarında Ahmet Özal ile Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin de bulunduğu kişiler, Emniyet Müdürlüğü yerleşkesindeki Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şubesi Müdürlüğü'ne götürülerek parmak izleri alındı.

Bu arada, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Dikmen de Edirne Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Emniyet yetkilileri, gözaltında tutulanların verdiği ifadeler doğrultusunda delil toplamaya devam edildiğini belirterek, en küçük ayrıntının bile değerlendirildiğini, titiz bir soruşturma yapıldığını söylediler.

Yetkililer, gözaltında tutulanların yarın veya salı günü Edirne Adliyesi'ne sevk edilebileceğini bildirdiler.

Emniyet yetkilileri, soruşturma sırasında elde edilen bilgilere göre, büyük firmalar ile belediye arasındaki diyaloğu sağlamak amacıyla kurulan küçük bir firmanın Ahmet Özal'ın ''vizyonundan yararlanmak'' istediğinin belirlendiğini ifade ederek, bunun Özal'ın bilgisi dahilinde olup olmadığının araştırıldığını kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious