Arda 1 yıl daha aslan

Arda 1 yıl daha aslan.12741
  • Giriş : 27.05.2008 / 10:46:00

İngiliz takımlarının gözdesi haline gelen G.Saray'ın yıldızı Arda en az bir sezon daha kadroda tutulacak. Sarı-kırmızılar, genç oyuncuyu Avrupa Şampiyonası ve Şampiyonlar Ligi'nde vitrine çıkarıp, gelecek yıl yüksek bir bonservisle yurt dışına gönderecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray, Arda Turan’ı en az bir sezon daha kadrosunda tutmaya karar verdi. Sarı-kırmızılı yönetimin, İngiliz kulüpleri Newcastle United, Tottenham ve Everton’ın transfer gündeminde bulunan genç yıldızı bu sezon hiçbir yere göndermeyeceği öğrenildi.

Yeni sezonda ligde 18. şampiyonluğa ulaşmak ve Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde üst turlara yükselmek isteyen Cim-Bom’un, takımın en önemli kozu Arda’ya bir sene daha sarı-kırmızılı formayı giydireceği ifade edildi.

Sarı-kırmızılılar, Arda’yı yurt dışına gönderme planını da yaptı. Buna göre yönetimin, A Milli Takım forması altında Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde boy gösterecek olan genç futbolcunun, Şampiyonlar Ligi’nde fiyatını artırmasını bekleyecekleri kaydedildi.

Galatasaraylı idarecilerin, Arda’yı önümüzdeki sezon sonunda 15-20 milyon euro arasında bir bonservis bedeliyle yurt dışına göndererek çok ciddi bir gelir elde etmenin hesaplarını yaptıkları vurgulandı. Sezon başında sözleşmesi 2011 yılına kadar uzatılan Arda’nın da, Avrupa’ya gelecek sezon gitmeye sıcak baktığı ve bu konuda yönetimle görüş birliği içinde olduğu bildirildi.

Sürpriz olabilir

Bu arada sarı-kırmızılı yönetim kurulunun, ay-yıldızlı forma altında üst düzey performans sergileyerek Avrupa’dan çok cazip bir teklif alması halinde Arda’nın durumunu yeniden gözden geçireceği kaydedildi. İdarecilerin bu durumda gelecek öneriye göre genç futbolcunun yurt dışına transferine onay verebilecekleri belirlendi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious