Arda: Alex sahada mükemmel

  • Giriş : 20.08.2007 / 17:29:00

(A) Milli Futbol Takımı'nın genç yeteneği Arda Turan, 2008 Avrupa Şampiyonası finallerinde patlama yapmayı hedeflediğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli takım futbolcuları Arda Turan, Gökhan Zan ve Volkan Yaman, Polat Renaissance Otel'de basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.
Arda, fizik kondisyon açısından yavaş yavaş hazırlandığını vurgulayarak, şöyle konuştu:
''Geçen sene ağır bir sakatlık geçirdim. Ama kendimi iyi hissediyorum. İnsanlar performansı asist ve gol olarak değerlendirmemeli. İnsanlar böyle bekliyor, ben de yapmak istiyorum ama öyle maçlar oluyor ki, gerçekten inanın sahada bazen 5 metre kare bile boş alan bulamıyorsunuz. Maçlar o kadar sıcak ve mücadeleli geçiyor. Maçlar mücadele ederek de kazanılıyor. Alex ve Sergen çok iyi yetenekli futbolcular. Ama onlar daha çok durarak oyuncular. Alex saha içinde mükemmel işler yapıyor ama bize göre daha çok dinleniyor. Ben ise daha çok koşmak zorundayım, daha çok mücadele etmek zorundayım, o yüzden bazen teknik beceriler geri planda kalıyor. Fatih hocanın olduğu yerde nefesimde ne varsa hepsini vermeye çalışıyorum. Bu her zaman böyle. Milli Takım 20 yaşındaki bir gencin hayallerini süsleyen bir yer. Avrupa şampiyonasına gidinceye kadar elimden gelenin yapacağım. Avrupa Şampiyonası patlama noktam olabilir. Hedeflerimin arasında o var.'' Romanya maçının kendileri için önemli olduğunu ifade eden Arda, ''Bir ülke için hazırlık maçı ve diğer maçları bana göre aynı. Biz çok önemsiyoruz, son durumumuzu göreceğiz. Güzel ve zevkli bir karşılaşma olacağını düşünüyoruz. Gerçekten keyif alacağız'' ifadelerini kullandı.

VOLKAN: ''GURBETÇİLER TÜRKİYE'Yİ SEÇMELİ''
Almanya'da yaşayan gurbetçi oyuncuların şu anda çifte vatandaşlığın kalkması nedeniyle tedirgin olduğunu anlatan Volkan Yaman ise ''Galatasaray'da Barış Özbek ve Serkan Çalık var, bu konuda tedirginler, şimdiye kadar Alman genç milli takımda oynamışlar, seneye artık karar vermeliler'' dedi.
Volkan, şöyle devam etti:
''Bana göre Türk milli takımını tercih etmeleri doğru olur. Onlar gibi yeteneklerin Türk futboluna hizmet etmeleri uygun olur.
Benim öyle bir sıkıntım yoktu, sadece Türk vatandaşı olduğum için sorun yaşamadım.'' Avrupa Şampiyonası elemelerinde iki önemli maç oynayacaklarını da hatırlatan Volkan, bu nedenle Romanya gibi güçlü bir takımla hazırlık maçı oynamalarının, kendileri için iyi olacağını söyledi.

GÖKHAN ZAN: ''SAVUNMADA SORUN YOK''
Gökhan Zan ise hazırlık maçlarının çok önemli olduğuna dikkat çekerken, bu maçın Malta ve Macaristan karşılaşmaları öncesinde son provaları olduğunu vurguladı.
Milli takımın bütün defans oyuncularının, üst düzey ve birbirinden kaliteli futbolcular olduğunu ifade eden Gökhan, ''Servet olsun, İbrahim Toraman olsun, hepsi iyi. Kim iyi çalışıyorsa, o forma giyecek. Defansta bir sorun yaşanmayacağını düşünüyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious