Arda Avrupa'ya mı gidecek?

Arda Avrupa'ya mı gidecek?.12067
  • Giriş : 29.04.2009 / 20:40:00

Galatasaray ve milli takımın yıldız futbolcusu Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut'tan açıklama;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray ve milli takımın yıldız futbolcusu Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut, genç futbolcunun Avrupa'ya gitme hedefinin bulunduğunu, ancak öncelikle Galatasaray'ın bu oyuncunun yurt dışına transferini istemesinin önemli olduğunu söyledi.


Ahmet Bulut, Radyospor'a yaptığı açıklamada, “Arda'nın Avrupa'da oynama hedefi tabii ki var, ama bunun için Galatasaray'ın izin vermesi gerekir” dedi.

Arda'yı isteyen kulüplerin kimler olduğunu kendisinin bilmediğini söyleyen Bulut, bu sorunun muhatabının Galatasaray olduğunu belirterek, “Arda'nın Galatasaray ile daha dört yıl sözleşmesi var. Eğer Galatasaray, Arda'yı satmayı düşünürse menajeri olarak devreye girerim. Oyuncuyu isteyen takımlarla görüşüp, işi sonuçlandırmaya çalışırız” diye konuştu.

“GALATASARAY ARDA'YI BIRAKMIYOR”

Ahmet Bulut, sezon sonunda Arda'nın Galatasaray'da kalıp kalmayacağına ilişkin bilgi de vererek, şöyle devam etti: “Bizim bildiğimiz, Galatasaray Arda'yı sezon sonunda bırakmayacak. Hatta Adnan Polat bu konuda 'yeni sezonda takımı Arda'nın etrafında kuracağız' dedi. Futbolun içinde doğal olan bir durum var, o da birçok takım Arda'yı izliyor, ama bütün takımlar Arda'yı almak isteyecektir diye bir durumda söz konu değil.”

“Arda Avrupa'da oynamak istiyor” diyen Ahmet Bulut, bunun için Galatasaray'dan onay çıkması gerektiğini söyledi. Bulut, şunları kaydetti: “Arda, Avrupa'da iyi bir takımda Futbol oynamak istiyor. Bunu sadece Arda'nın ve benim istemem yetmiyor. Galatasaray ne zaman uygun görürse o zaman Arda'nın Avrupa'ya transferini gerçekleştireceğiz. Futbolda ne olacağını bilemeyiz. Galatasaray'a iyi bir teklif gelir ve transferine izin verebilir. Bunları kesinleştirmek için önce Galatasaray'ın bu transfere onay vermesi gerekir.”

Arda'nın son dönemde yaşadıklarına da değinen Bulut, “Arda'nın yaptıkları doğru değil. Kendisi de bunları savunmuyor. Arda bunları yaptı diye, bu yaştaki bir futbolcuyu kötü adam yerine koymak doğru değil. İki ay önce bu futbolcu el üstünde tutulurken şimdi yerin dibine sokulmaya çalışılıyor, bunu anlamıyorum. Başka hangi futbolcunun Avrupa'nın büyük takımlarına transferi konuşuluyor? Arda'ya sahip çıkmak gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Hürriyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*