Arda değerini katladı

Arda değerini katladı.11007
  • Giriş : 16.06.2008 / 20:30:00
  • Güncelleme : 16.06.2008 / 19:43:28

Turkcell Süper Lig'de Galatasaray'ı şampiyonluğa taşıyan genç isimler arasında yer alan Arda Turan'ın Avrupa Futbol Şampiyonası'nda sergilediği üstün performans bonservis değerini 15 milyon euroya yükseltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk futbolunun en pahalı ismi konumuna gelen 19 yaşındaki genç futbolcu sadece kendi fiyatını değil Galatasaray'ın piyasa değerini de zirveye taşıdı.

GALATASARAY HİSSELERİ TAVAN YAPTI

Galatasaray'ın hisseleri güne yüzde 9 yükselişle tavan seviyeden başladı. Galatasaray hisseleri 119 YTL ile iki yıl aradan sonra en yüksek seviyesine ulaştı. Bu artışla birlikte Galatasaray Sportif A.Ş'nin piyasa değeri yaklaşık 20 milyon YTL artarak 240 milyon YTL oldu.

Galatasaray'ın ligi şampiyon olarak tamamlaması, Seyrantepe Projesi ve Florya arsasının satışı konusundaki beklentiler de eklenince Galatasaray'da mali sıkıntılar unutuldu. Bu da hisselere yükseliş olarak yansıdı.

YABANCI KULÜPLER PEŞİNDE

Sarı-kırmızılı ekibe, geçtiğimiz sezon kiralık olarak formasını giydiği Vestel Manisa'dan 'gelecek vadeden genç futbolcu' sıfatıyla dönen Arda Turan, kısa sürede büyük başarılara imza attı. Şimdi Avrupa Şampiyonası'nda sergilediği futbolla dünyanın önde gelen takımlarının dikkatini çekiyor. Çok sayıda yabancı kulübün Ardan'ın peşinde olduğu biliniyor. Bu başarıdan sonra Sarı-kırmızılı yönetimin 20 milyon dolar olarak belirlediği bonservis bedelini artırması bekleniyor.

MAÇ BAŞINA 5 BİN YTL ALIYOR

Bu arada, Arda Turan ile Galatasaray sezon başında 4.5 yıllık bir anlaşma yapmıştı. Bu sözleşmeye göre senelik 350 bin YTL garanti para alan Arda'nın cebine oynadığı her maç için de 5 bin YTL giriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious