Arda herkezi kırdı geçirdi!

Arda herkezi kırdı geçirdi!.12067
  • Giriş : 31.03.2009 / 20:24:00
  • Güncelleme : 31.03.2009 / 20:27:30

Milli Takım'ın yıldızlarının düzenlediği basın toplantısında eğlenceli anlar yaşandı!..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2010 Dünya Kupası Elemeleri'nde yarın İspanya ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'nda milli futbolcular Nihat Kahveci, Tuncay Şanlı, Semih Şentürk ve Arda Turan, Swissotel'de bir basın toplantısı düzenledi.

Milli futbolcu Nihat Kahveci, İspanya ile deplasmanda oynadıkları maçta ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Dünyanın şu anki en iyi takımına karşı oynadık. Ama herkes gördü ki sahaya çıkan Türk Milli Takımı elinden gelen her şeyi yaptı, golü yediğimiz dakikaya kadar iyi Futbol oynadık. Gol pozisyonuna giren, sahada basmadık yer bırakmayan taraf bizdik, gole kadar iyi bir Futbol oynadık. Daha zor pozisyonlarda gol atmış oyuncuyum, ancak İspanya'da net bir pozisyonu kaçırdım. Maç bittiğinde gururluydum, çünkü Türk Milli Takımı elinden geleni yaptı. İspanyollar da yaptıkları yorumlarda da takımımızın iyi oynadığını söylediler. Oyuncularla yaptığım konuşmalarda şu ana kadar ki en zorlandıkları maç olduğunu söylediler. Futbolcular olarak neleri iyi, neleri kötü yaptığımızı biliyoruz, eksik olan şey goldü, duran bir toptan golü yedik" dedi.

"YENİLMEYECEK HİÇBİR TAKIM YOK, YARIN KAZANMAK İÇİN SAHAYA ÇIKACAĞIZ"

Yenilmeyecek takımın olmadığını, yarınki maçta kazanmak için sahaya çıkacaklarını kaydeden Nihat Kahveci, "Türkiye'de her şey daha iyi olacak, kendi sahamızda oynayacağız. Yenilmeyecek hiçbir takım yok, yarınki maçta kazanmak için sahaya çıkacağız. 90 dakika boyunca hem biz hem de taraftarımız sabırlı olmalı. İspanya seyircisi gol gelmemesine rağmen çok sakindi" ifadelerini kullandı.

"Biz de başarı da başarısızlık da çok abartılıyor" diyen Nihat Kahveci, "İngiltere gibi dünya markası bir takım son Avrupa Şampiyonası'nda yoktu ve şu anda yeniden gidebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bizim işimizde her şeyi maalesef günlük yapıyoruz. Biz futbolcular da bir yere gelmek için bu düşüncede oluyoruz. Düşünmek bile istemiyorum, ama 2010'a gidemezsek, bu kadrodaki birçok kişi 2012'ye gidebilmek için elinden geleni yapacak. Biz de başarı da başarısızlık da çok abartılıyor. Belki deplasmanda o golü atsaydım, herkes 'Helal olsun! 7 ay oynamadı, ama çıktı golünü attı' olacaktı. Golü atamayınca da 'sakattı formsuz ve atamadı' olacaktı. Çek Cumhuriyeti maçında sahada yoktum, beş dakikada iki gol attım, kahraman ilan ediliyorum" diye konuştu.

Bir basın mensubunun 'Türkiye'de oynayan oyuncular, Avrupa'daki oyunculara göre daha fazla baskı görüyor' şeklindeki yoruma Tuncay Şanlı, "Daha önce de hocamız Türkiye'deki baskı ve kaosun ortadan kaldırılmasını her zaman dile getirmiştir. Baskının olduğu yerde istediklerinizi tam olarak yapamazsınız. Yurtdışında iki yıldır oynuyorum, daha önce yaşadıklarımdan sonra arkadaşlarımın burada neler yaşadıklarını çok iyi hissediyorum. Arkadaşlarım inşallah yurtdışına geldiğinde olanları daha iyi göreceklerdir.

Milli Takım havası çok farklı, burada aile gibiyiz. Birkaç gün sonra kampa gelen tüm arkadaşlarım stresi atlatıyorlar. Kulüplerinde sıkıntılı günler geçirebilirler, ama Milli Takım ortamı farklı olduğu için hiçbiri kulüpleriyle olan sorunları buraya yansıtmıyorlar" dedi.

"İSPANYA'DAN KORKMUYORUZ"

Milli futbolcu Nihat Kahveci ise, Avrupa'da saha dışında daha rahat oldukları belirterek, "Avrupa'da saha dışında daha rahat olduğumuz bir gerçek. Kişisel olarak söyleyecek olursam, arkadaşlarımdan daha rahat bir ortamdan geldiğimi söylemem yanlış olur, çünkü uzun bir sakatlık döneminden sonra geldim. O kadar sıkıntılı olmamıza rağmen İspanya gibi bir takıma deplasmanda 1-0 gibi yeniliyoruz. Bu teknik ekip ve oyuncular, Milli Takım'ı nerelere getirdi ki, İspanya'ya deplasmanda 1-0 yenilince ağır bir şekilde eleştiriliyoruz" ifadelerini kullandı.

Golcü futbolcu Semih Şentürk de, İspanya'yı İstanbul'da yenmek istediklerini belirterek, "İspanya'da oyundan çıkmamda tek sorumlu Fatih hocadır. Onun verdiği taktikle sahaya çıktım ve onun verdiği taktikle kenara geldim. Buraya herkes seçilmiş olarak geliyor, kimin girdiği önemli değil. Ben çıkınca golü yedik ve bu kötü oldu. Orada en azından 1 puan alabilirdik, hepimiz üzüldük. Bu durumu çabuk atlattığımızı düşünüyorum, yarın inşallah kazanan taraf biz oluruz" dedi.

İspanya'dan korkmadıklarını vurgulayan Semih Şentürk de, "İspanya ile oynuyoruz, korkumuz yok ve yarın kazanmak için elimizden geleni yapacağız, bunu herkes görecek" şeklinde konuştu.

"ALİ SAMİ YEN'DEKİ ARDA HÜCUMSAL OLARAK TAKIMINA DAHA FAZLA KATKI SAĞLAYACAKTIR"

Milli futbolcu Arda Turan ise, "Bernabeu'da 60 dakika boyunca İspanya'ya pozisyon vermedik, bizim net pozisyonlarımız vardı. Çok üst seviyedeki takımlar ve oyuncular bile takımlarının sistemlerine bağlı hareket edip, maç boyunca pozisyona girmeden maçı bitiriyorlar. Bazen futbolda çok basit bir gol yiyerek maçı kaybedebiliyorsunuz. Ali Sami Yen'deki Arda hücumsal olarak takımına daha büyük katkı yapacaktır diye düşünüyorum. Umarım her şey düşündüğümüz gibi olur. Belki 90 dakikayı tek bir çalım atamadan bitiririm, ama maçı kazanırız. Benim için de önemli olan bu olacaktır, takım halinde mücadele edip maçı kazanmak" dedi.

Bir İspanyol gazetecinin İspanyol oyuncuların daha önce kazandıkları 30 maçtan en zor galibiyeti Türkiye karşısında aldıkları şeklindeki açıklamalarını hatırlatması ve Ali Sami Yen Stadı gerçekten cehennem mi? şeklindeki sorusu üzerine Nihat Kahveci, İspanyolca olarak, "İspanyol oyuncuların bu görüşüne katılıyorum, biz kazanmak istediğimizde elimizden geleni yapıyoruz ve sonuna kadar bunun için çabalıyoruz. Türkiye'de İnönü ve Kadıköy gibi önemli statlar da var, ama Ali Sami Yen'de çok önemli zaferler kazandık ve bundan dolayı bu stat seçilmiştir. Ali Sami Yen'deki taraftarların baskılı ve coşkulu olmasından dolayı cehennem deniliyor yoksa başka bir şey yok" ifadelerini kullandı.

"İSPANYA KARŞISINDA ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ"

Bir gazetecinin 'İspanya'yı yenmek rüya mı ve rüyalarınızda ne görüyorsunuz' sorusuna Arda Turan'ın "Geceleri rüya görüyorum, ama maçla ilgili değil" şeklinde cevap vermesi salondakiler ve oyuncular arasında gülüşmelere neden oldu. Gülüşmeler üzerine Arda Turan, "Sizin içiniz fesat" diyerek, "Bu ülkenin artık hangi maç olursa olsun rüya görülecek bir durumumuz olduğuna inanmıyorum. Ben de birçok rüya görüyorum, ama maçla ilgili değil. Fizik kondisyonumuzun düştüğü konusuna katılmıyorum. Geriye düşünce bazı şeylerden feragat ettik. Maç golsüz devam etseydi her şey daha farklı olabilirdi" dedi.

Milli futbolcu Nihat Kahveci ise, İspanya'yı yenmenin bir rüya olmadığını belirterek, "Dünyada yenilmeyecek ve düşüşe geçmeyecek bir takım yok, inşallah o gün yarındır. Fizik olarak düşüş yaşadığımıza katılmıyorum, onlardan daha çok koştuğumuz ortada, onlar belki daha akıllı koşmuştur diyebilirim. Tabii ki golden sonra fazla bir etkinlik gösteremediğimiz bir gerçek. Ben oynadığım kendi takımımda bile bu kadar koştuğumu hatırlamıyorum, bazen gereksiz koşular yaptığımız da bir gerçek. Fizik olarak onlardan kötü olduğumuza katılmıyorum" diye konuştu.

Milli futbolcu Tuncay Şanlı ise, aynı soruya "Rüyalarla yola çıkmıyoruz, biz her şeyi gerçek olarak görüyoruz. Biz birçok kişinin rüya olarak gördüğü şeyleri 2008 Avrupa Şampiyonası'nda gerçeğe çevirdik. Yarın İspanya karşısında sahaya çıktığımızda elimizden gelenin en iyisini yapacağız" şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*