Arda Turan: Her şey bitmedi

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

Galatasaray'ın genç yıldızı Arda Turan, şampiyonluk için hala şanslarının olduğunu belirterek, "Her şey bitmedi. Her şeyimizi kaybedebiliriz, ama umudumuzu asla" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükçekmece Mimar Sinan Koleji'ni ziyaret eden sarı-kırmızılı futbolcular Necati Ateş, Emre Aşık ve Arda Turan, öğrencilerin sorularını yanıtladılar. Oldukça neşeli bir ortamda geçen söyleşide, önemli bir teklif gelmesi halinde başka takıma gidip gitmeyeceği sorusuna Emre, "Ben futbol hayatımı Galatasaray'da noktalamak istiyorum. Bazı şeyler paradan daha önemli. Bunu Beşiktaş'ta kadro dışı kaldığımda daha iyi anladım. Galatasaray bana kucak açtı ve kötü günümde yanımda oldu" yanıtını verdi.

Emre, Futbol Federasyonu'nun tarafsız olup olmadığı şeklindeki soruyu ise "Futbol Federasyonu'nun tarafsız olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman hakem hataları olabilir. Futbolcular olarak biz de hata yapıyoruz. Geçen sene Galatasaray şampiyon olduğunda da aleyhine kararlar vardı. Art niyet aramamak lazım" diye yanıtladı.

"HER ŞEYİMİZİ KAYBEDEBİLİRİZ, UMUDUMUZU ASLA"

Söyleşi sırasında bir öğrencinin, "Galatasaray'ın şampiyonluk şansını nasıl görüyorsunuz" şeklindeki sorusunun ardından, bir başka öğrencinin, 'Sıfır' şeklinde laf atması üzerine Arda Turan, “Geçen sene de bizim şampiyonluk şansımız için 'Sıfır' diyorlardı bazı arkadaşlar. Hala çok şansımız var. Biz kalan maçlarımızın hepsini kazanacağız. En azından ikinci oluruz. Her şey bitmedi. Her şeyimizi kaybedebiliriz, ama umudumuzu asla" diye konuştu.

Arda, kendisine yüksek ücretli bir transfer teklifi gelmesi halinde ne yapacağının sorulması üzerine de "Ben ücret konuşacak yaşa henüz gelmedim" diyerek esprili bir yanıt verdi.

"BERABERE KALMALARI DAHA ÇOK İŞİMİZE YARAR"

Galatasaray'ın golcü ismi Necati, takım olarak bu sezon da geçen sezon yaşadıkları şampiyonluğun bir benzerini tatmak istediklerini kaydetti.

Ligdeki Galatasaray-Fenerbahçe maçlarının çok önemli olduğuna dikkat çeken Necati, bu sezonki son derbinin, şampiyonluk yarışını çok etkileyeceğini ifade ederek, "Biz Fenerbahçe'yi yenip, elde edeceğimiz avantajla yine geçen seneki gibi aradan sıyrılıp şampiyon olmak istiyoruz" dedi.

Necati, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi için ise "Derbi maçta her sonuç bizim lehimize olur, ama berabere kalmaları, iki takımın da puan kaybedecek olmasından ötürü daha çok işimize yarar" şeklinde konuştu.

Bu arada öğrenciler, büyük ilgi gösterdikleri futbolculardan bol bol imza aldılar, fotoğraf çektirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious