Arda Turan resmen açıkladı! Milli takıma döndü

Arda Turan resmen açıkladı! Milli takıma döndü.24242
  • Giriş : 11.08.2017 / 09:50:00

Ünlü futbolcu Arda Turan, milli takım ile ilgili bir mesaj paylaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İspanyol devi Barcelona'da forma giyen Arda Turan, geçtiğimiz aylarda gazeteci Bilal Meşe'yi darp ettiği gerekçesiyle oldukça tepki almış ve hemen akabinde milli takımı bırakmıştı.

Barcelonalı futbolcu Arda Turan, tekrar milli takıma dönmek istediğini belirterek, "Hocamız uygun gördüğü takdirde, milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten, her zamanki gibi, onur duyacağımın bilinmesini isterim" dedi.

Başarılı futbolcu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bildiğiniz gibi Kosova maçı öncesinde yaşanan tatsız hadiseler sonrasında Milli Takım formasına veda etmiştim. Bu kararı almamın asıl sebebi, adım etrafında yaşanan tartışmaların milli takıma ve o kutsal formaya zarar vermesiydi. Bu süreçte hiçbir zaman olgunluğu, sevgiyi ve birleştirici tavrı elden bırakmayan federasyon başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve yönetiminin, ardından hocamız sayın Mircea Lucescu'nun sevgi dolu tavrı kararımı yeniden gözden geçirmeme sebep oldu. Şunun bilinmesini isterim ki, milli formanın hiçbir futbolcuya ihtiyacı yoktur ama bizlerin her zaman bu formanın onurunu taşımaya ihtiyacımız vardır. Bu andan itibaren hocamız uygun gördüğü takdirde, milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten, her zamanki gibi, onur duyacağımın bilinmesini isterim. Bu kalan dört maçlık süreçte ve devamında, her şartta arkadaşlarımın yanında olma isteğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

ŞAMPİY10

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*