Arda'dan müjdeli haber! Taburcu oldu

Arda'dan müjdeli haber! Taburcu oldu.13296
  • Giriş : 17.11.2008 / 12:09:00
  • Güncelleme : 17.11.2008 / 12:09:38

İstanbul B.B maçında rahatsızlanan Galatasaraylı Arda Turan taburcu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray'ın milli futbolcusu Arda Turan taburcu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında fenalaşarak hastaneye kaldırılan Arda Turan, tedavi gördüğü Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nden bu sabah taburcu oldu.

Taburcu olmasının ardından hastanede basın mensuplarının sorularını yanıtlayan sarı kırmızılı futbolcu durumunun iyi olduğunu belirterek, "Bi rşeyim yok. Çok iyiyim. Herşey yolunda. Bütün tahlil ve tetkikler yapıldı, bir sorun yok. Sadece stres ve yorgunluğa dayalı bir sorun yaşadım. Türkiye'de Futbol oynayıp da stesli olmamak imkansız, tabi biz de duygusal insanlarız. Kazandığımız zaman kaybettiğimiz zaman hakaret derecesine varan eleştiriler olduğu zaman, ister istemez bu duyguları bazen yoğun yaşıyoruz. Ama problem değil gayet iyiyim kendimi çok iyi hissediyorum. 1-2 gün dinleneceğim, Milli Takım kampına gidemeyeceğim. Çarşamba akşamı düz koşu yapmaya başlayacağım. Sadece biraz kafa olarak yorgunum. Bunu daha öncede söylemiştim. Sadece 1 aydır uyku sıkıntısı çekiyorum, geceleri rahat uyuyamıyorum, neden bilmiyorum. Heralde birilerinin canını yaktı ya da biri bizim canımızı yakıyor. Onun dışında birşey yok. Her insanın başına gelebilecek şeyler. 21 yaşında genç bir insanım. Buradan hastaneye gelen herkes, benim için dua eden herkese teşekkür etmek istiyorum. Hiçbir problemim yok. Çok şükür sağlıklıyım" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında da aşırı efor sarf ettiğini belirten Arda, "Sürekli üst üste atılan deparlar, sonuçta skor 1-0 hem savunmaya hem hücuma gidiyorsunuz. O arada dengeyi sağlayamayınca veya dinlemeyince böyle şeyler olabiliyor. Sıkıntı hissedince bir ara çıkmak istedim ama benim için formam çok değerli. Onu elimden geldiğince üstümde taşımaya çalışıyorum. 1 dakikası bile benim için önemli. Kendimi biraz iyi hissedince sahanın içinde kalmak istedim. Sahanın içinde kalınmak isteyip son bir depar daha atınca da nabzım 130'la yükseldi. Ama normal uykusuz bir vücut, herşeyden önce benim psikolojik olarak sıkıntı yaşadığım bir dönem" diye konuştu.

Yıldız futbolcu bir basın mensubunun "Bu psikolojik sıkıntılar özel nedenlerden mi kaynaklanıyor?" sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Hayır özel nedenler yok. Ailem ve arkadaşlarım olmasa heralde çok daha sıkıntılar yaşarım. Türkiye'de maç kaybettiğin zaman sokağa dahi çıkamıyorsun. Artık bu mantaliteyi değiştirmemiz lazım. Ben duygusal bir adamım. Ne zaman dışarı veya yemeğe çıksak hep bir sorun oluyor. Olmayanlar yazılıyor cevap vermiyorsun saygısızlık olmasın diye. Ama yaptığın birşey yok. Bazı durumlarda insanlar sana doğru düzgün saygı duymuyorlar. Artık ister istemez kasti şeyler arıyorsun. Ama yine de kimseye kızgın ve üzgün değilim. Sadece bu ülkede çok fazla genç futbolcu yetişmiyor. Herkesin herkesin kıymetini bilmesi lazım. Bir spor yazarının da kıymeti bilinmesi lazım. Bir genç futbolcunun da kıymeti bilinmesi lazım. herkesi birazcık daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Ben her zaman söylüyorum, yazılanlara üzülmüyorum ama yazılanlar sokaktaki insanları etkiliyor. Ben şimdi sokağa çıkıtğı zaman yürüyüş yaptığımda bile insanlar yanlış anlıyorlar. Çünkü öyle yazılar yazıyorlar ki ben okumuyorum ama kulağıma geldi. Ama bundan sonra ben de istediğim zaman istediğim şeyi yapacağım, bari bundan sonra olanları yazsınlar. Hayatım boyunca alkol kullanmadım, her türlü akolü kullandı diye yazıyorlar. Şu ana kadar ağzıma içki bile sürmedim. Bana bir defa içki verdiğini iddia eden bir garson, mekan sahibi varsa ben yarım futbolu bırakacağım. Bir defa sigara kullanmadım. Biz birşeylere dikkat ediyorsak, bazı insanlarda birşeylere dikkat etmeli. Sonuçta bir sürü genç futbolcu var. Bu futbolcular sokaga bile çıkamıyorlar, yemeğe bile gidemiyorlar. Neden hep, bu korku yüzünden. Daha sonra bu korku özgüvenlerine de yansıyor."

Sarı kırmızılı futbolcu son olarak basın mensuplarına kendisi gibi İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının son bölmünde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Lig TV muhabiri Pınar Argun durumun nasıl olduğunu sordu.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*