Ardahan -23, Bodrum 22 derece

Ardahan -23, Bodrum 22 derece.18150
  • Giriş : 31.12.2007 / 12:56:00

Türkiye yeni yıla Doğu'sunda kar, Batı'sında bahar ile giriyor. En düşük havasıcaklığı Ardahan'da -23 derece ölçülürken,

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bodrum ise 22 derece hava ve 18 derece olan deniz suyu sıcaklığı ile baharı yaşıyor
Doğu'da kış şartları

Doğu Anadolu Bölgesi"nde soğuk hava ve zaman ve zaman etkili olan kar yağışı günlük yaşamı zorlaştırıyor. Bölgede, gece en düşük hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Ardahan"da 23, Kars"ta 17, Iğdır"da 8, Erzurum, Erzincan ve Ağrı"da da 12 derece olarak ölçüldü. Günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise yine sıfırın altında, Erzurum"da 5, Erzincan"da 1, Kars"ta 8, Ağrı"da 6, Iğdır"da 2 ve Ardahan"da da 12 derece olması bekleniyor.

Kent merkezlerinde yapılan son ölçümlere göre kar kalınlığının, Kars"ta 9, Ağrı ve Ardahan"da 4 santimetre, Erzurum"da ise leke şeklinde olduğu
kaydedildi. Bu arada, soğuk hava nedeniyle Erzincan"ın Tercan ilçesindeki Tercan Baraj Gölü buz tuttu.

Ardahan"da, yılbaşı kutlamaları için hindi satışı yapan vatandaşlar etkili kar yağışı altında zor anlar yaşadı. Vatandaşlar, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle hindiye talebin yeterli olmadığını ifade etti. Meteoroloji yetkilileri, bölgede kar yağışının yarından itibaren etkisini kaybetmesinin beklendiğini bildirdi.

Bodrum'da yılın sonunda güneş keyfi

Turizmin gözde merkezlerinden Bodrum'daki yerli ve yabancı turistler, yılın sonunda güneş keyfi yaşadı.

Hava sıcaklığının 22, deniz suyu sıcaklığının 18 derece olarak ölçüldüğü Bodrum'da, yılbaşı tatili için ilçeye gelenler, plaj ve kafeteryaları doldurarak, içkilerini yudumlarken güneşlendi. Gümbet, Kumbahçe, Bitez Paşatarlası sahilleri, doyasıya güneşlenen, yürüyüş yapanlarla dolup taştı. Çocuklar sahillerde oyunlar oynadı, ayaklarını deniz soktu. Meteoroloji yetkilileri Bodrum'da sıcak havanın bir süre daha devam edeceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious