Ardahan Belediyesi'nde 11 tutuklama

Ardahan Belediyesi'nde 11 tutuklama.12201
  • Giriş : 18.06.2009 / 10:46:00

Ardahan Belediyesini zarara uğrattığı iddiasıyla mahkemeye sevk edilen, aralarında eski Ardahan Belediye Başkanı Mikail Kayatürk'ün de bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ardahan Belediyesinde çalışan bazı görevlilerin, "hizmet ve mal alımlarında mevzuata aykırı hareket ederek Belediyeyi zarara uğrattıkları" yönünde alınan ihbarlar üzerine 15 Haziran Pazartesi günü düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 37 kişiden, aralarında eski Belediye Başkanı Kayatürk'ün de bulunduğu 11 zanlı, ''çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, zimmet ve ihaleye fesat karıştırmak'' suçlamalarıyla çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Tutuklananlardan Bülent Öktem, Cengiz Demirci, Haşmet Demir, Metin Marancı, Emre Avşar'ın belediye çalışanı olduğu; Ersoy Tunç, Cihat Yılmaz, İrfan Aktaş ile Melih Aktürk'ün de kentte esnaflık yaptığı öğrenildi.

Mahkemeye sevk edilen 25 kişinin ise ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı bildirildi.

Ardahan'da, 15 Haziran Pazartesi günü, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, ihaleye fesat karıştırarak yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla aralarında eski Ardahan Belediye Başkanı Kayatürk'ün de bulunduğu 37 kişi gözaltına alınmış; zanlılardan biri önceki gün çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*