Ardahan sözünün eri: PKK'ya oy yok!

Ardahan sözünün eri: PKK'ya oy yok!.6568
  • Giriş : 04.12.2008 / 23:01:00
  • Güncelleme : 04.12.2008 / 23:04:34

DTP'nin geçen günlerde yaşanan olaylar nedeniyle düzenlediği basın açıklamasını Ardahanlılar yine protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kongre caddesi üzerinde toplanan 150 kişilik DTP'li gruba karşılık, aynı cadde üzerinde yaklaşık bin civarında Ardahanlı vatandaş toplanarak grubu protesto etti. Ellerinde Türk bayrağı ve terör örgütü aleyhine slogan atan vatandaşlar ile aynı cadde üzerinde toplanan DTP'li grup arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı. Polis olay çıkmaması için yoğun güvenlik alırken, DTP'lileri protesto eden grubun içinden bir kişi polis barikatını aşıp diğer gruba müdahale etmek istedi. Bu sırada kısa süreli taşkınlık yaşandı. Polis barikatı aşan kişiyi polis engelledi.

DTP İl Başkanı Ömer Yılmaz sık sık Kongre Caddesi üzerinde incelemelerde bulunan Vali Yardımcısı Ali Fuat Atik'in yanına giderek mitinge katılmak isteyen bazı partililerin polis tarafından şehre sokulmadığını ileri sürdü. Yaşanan kısa bir taşkınlığın ardından DTP'li grup basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde DTP mitinginde yaşanan olaylar kınanırken, bu olayların hükümet tarafından organize edildiği iddia edildi. DTP İl Başkanı Ömer Yılmaz ise toplanan 150 kişilik gruba gül dağıttı.

Aynı cadde üzerinde toplanan ve DTP'lilere tepki gösteren Ardahanlı vatandaşlar bir süre slogan attı. 'Hepimiz Türk'üz, İmralı Apo'ya mezar olacak. Hepimiz Müslüman'ız' şeklinde sloganlar atan vatandaşlar, ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Polisin yoğun güvenliği altında bir süre ara caddelere kadar yürüyen DTP'li grup da olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu arada DTP'lilerin basın açıklamasında çevre illerinde gelen çok sayıda polis de görev aldı. Polis her türlü ihtimale karşı panzer ve zırhlı araçları hazır bulundurdu. Olay çıkmaması için büyük çaba sarf eden Ardahan Vali yardımcıları Ali Fuat Atik ve Alper Balcı ile Emniyet Müdürü Kemal Sonunur, esnaf ve vatandaşlara sık sık sağduyulu olmaları telkinlerinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*