Ardahan'da ayakları yapışık bebek doğdu

Ardahan'da ayakları yapışık bebek doğdu.11680
  • Giriş : 15.02.2008 / 16:35:00
  • Güncelleme : 15.02.2008 / 16:45:32

Ardahan'da, ayakları yapışık olan bir bebek dünyaya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Samandöken köyünden yaşayan L.K., doğum sancısı üzerine yakınları tarafından Ardahan Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hastanede hemen ameliyata alınan L.K., sezaryen yöntemi ile yapılan doğumun ardından ikiz çocuk dünyaya getirdi.

Bebeklerden biri kız ve sağlıklı olarak dünyaya gelirken, diğerinin ayaklarının birbirine yapışık olduğu ve cinsel organının bulunmadığı görüldü.

Söz konusu bebeğin, Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi Aziziye Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği bildirildi.

Doğumu gerçekleştiren Kadın Doğum Uzmanı Dr. Mehtap Şentürk, yaptığı açıklamada, böyle bir olayla ilk kez karşılaştığını belirterek, ''Bebeğin yaşaması çok zor. İlk kez böyle bir olayla karşılaştık. Bebeğe gereken teşhisin konulması için Erzurum'a sevk ettik'' diye konuştu.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı ise, özellikle tek yumurta ikizlerinin doğumu sırasında bu tür risklerin bulunduğunu belirterek, ''Tek yumurta ikizlerinde bu tür anomalilerin görülme olasılığı yüksektir. Yaşanan durum tıpta olağan ve bilinen bir durumdur'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious