Arda'ya Milan, Tuncay'a Everton kancası

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Arda Turan, İtalya ile yapılan özel maçta sergilediği performans sonrasında, Milan Kulübü tarafından 'öncelikli transfer listesi'ne alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yönetimin geçtiğimiz günlerde 2010'a kadar anlaşma sağladığı ve aldığı ücrette hatırı sayılır bir iyileştirme yaptığı Arda Turan'a bir Avrupa devi daha talip oldu. Genç yıldız, İtalya ile yapılan özel maçta sergilediği performans sonrasında, Milan Kulübü tarafından 'öncelikli transfer listesi'ne alındı. Bu konuda Cim Bom'a henüz resmi bir teklif ulaşmadı, ancak İtalyanlar'ın bir süre önce Arda ile temasa geçtiği vurgulandı.
Son söz yönetimin...
Şu an yaş ortalaması 30.1 olan Milan'ın gelecek sezondan itibaren gençleştirme operasyonu başlatacağı ve Arda'nın bu revizyonun en önemli taşlarından biri olacağı öğrenildi. Galatasaray Yönetimi'nin kesinlikle satmayı düşünmediğini açıkladığı yıldız futbolcunun, Milano'dan gelen bu teklife bir hayli sıcak baktığı, ama son kararı idarecilere bıraktığı bildirildi. Arda'ya daha önce de İnter, Tottenham ve Newcastle United kanca atmıştı.
Raşit ALTUN
Sezon sonu bekleniyor
Avrupa'dan bir teklif de, genç yaşta Fenerbahçe'nin kaptanları arasına giren Tuncay Şanlı'ya geldi. Sarı-Lacivertli forma altında gerek Şampiyonlar Ligi gerekse UEFA Kupası'nda çok etkili maçlar çıkartan, Milli Takım'da görev aldığı karşılaşmalarda da form grafiğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yıldız futbolcuyu, Premier Lig takımlarından Everton istedi. İngiliz Kulübü'nün, resmi görüşmeler için sezon sonunu beklediği ifade ediliyor.
Ada kriterlerine uygun
Ada ekibi yöneticilerinin, Tuncay Şanlı'nın menaceri Erdinç Şehit ile temas kurduğu ve genç futbolcunun düşünceleri konusunda fikir alışverişinde bulunduğu kaydedildi. Sezon bitiminde Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erecek olan milli futbolcu, halen Sarı-Lacivertli yönetimle masaya oturmadı. Bu arada 38 kez A Milli formayı giyen ve 12 gole imzasını atan Şanlı, İngiltere Futbol Federasyonu'nun 'yeteri kadar milli olma' kriterine de uyuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious