Ariel Şaron'un oğlu hapisten çıktı

Ariel Şaron'un oğlu hapisten çıktı.12195
  • Giriş : 27.06.2008 / 10:56:00

İsrail eski Başbakanı Ariel Şaron'un oğlu Omri Şaron'un, 4 aylık cezasının ardından hapisten çıktığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsrail'in, Tel Aviv'in güneyindeki Ramle'de bulunan Ma'asiyahu hapishanesinden üzerinde bir tişört ve kot pantolon, elinde de kişisel eşyaları bulunan çantasıyla dışarı çıkan Şaron'un, beyaz bir cipe binerek buradan ayrıldığı kaydedildi.

Omri Şaron'un, içerdeyken gösterdiği iyi hal nedeniyle cezasının üçte birini hafifletme kararı aldığı ve erken tahliye olduğu kaydedildi. Şaron, hapse Şubat ayı sonunda girmişti.

Omri Şaron, babasının 1999 yılında Likud Partisi liderliğine seçildiği dönemde seçim kampanyasına yasadışı yollarla para toplamak suçundan hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak Omri'nin cezası, 2006 yılında Ariel Şaron'un rahatsızlanması sebebiyle Omri'nin babasıyla vakit geçirebilmesi için ertelenmişti. Mahkumiyete hükmeden mahkeme heyeti, babasının sağlık koşullarını dikkate alarak Omri Şaron'un cezasının infazını 6 ay ertelemişti.

Hem Likud hem de Kadima partisinde milletvekilliği yapan 43 yaşındaki Omri Şaron, babasının kampanyası için ülke içi ve dışından yaklaşık 1,3 milyon dolar toplamıştı. Omri Şaron daha sonra, bu yasadışı paraları gizleyebilmek için paravan şirketler kurmuştu.

Aynı dava nedeniyle Ariel Şaron'a herhangi bir suçlama yöneltilmezken, Omri Şaron, suçlamalar nedeniyle İsrail parlamentosu üyeliğinden istifa etmişti. İsrail yasalarına göre Omri Şaron, bir daha milletvekilliğine aday olamayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious