Arif Doğan hastaneye kaldırıldı

Arif Doğan hastaneye kaldırıldı .14392
  • Giriş : 07.10.2008 / 15:09:00

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanıp cezaevine konulan Emekli Albay Arif Doğan Kartal Koşuyolu Hastanesi'ne kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanıp cezaevine konulan Emekli Albay Arif Doğan Kartal Koşuyolu Hastanesi'ne kaldırıldı. Doğan'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapılmazken, tutuklu emekli albayın sabah saatlerinde kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye getirildiği öğrenildi. Arif doğan'ın kontrol ve tedavisi hastanenin mahkumlar koğuşunda sürüyor.

ERGENEKON'DA TANINDI

Kamuoyunda çok yakından tanınmamış olsa da özellikle Güneydoğu'da çok iyi bilinen bir isim "Albay Arif Doğan". JİTEM'in kurucularından ve adı onlarca faili meçhul cinayetle anılıyor. Beykoz'da 280 el bombası, içinde Bnb. Cem Ersever'in tabancasının da bulunduğu pek çok silah ve bir kamyon dolusu belge yakalandı. Ele geçen belgeler JİTEM'in arşivi olduğu ileri sürüldü.

PAŞA OLAMAYINCA EMEKLİ OLDU

Güneydoğu'ki görevleri ile gündeme gelen Doğan önce Niğde İl Jandarma Alay Komutanlığı emrine atandı. Ardından da İl Jandarma Alay Komutanı olarak Yalova'ya tayini çıktı. Yalova'nın ardından Arif Doğan'ın son durağı İstanbul-Beşiktaş oldu. İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı emrine verildi. 1998 Ağustos'unda terfi edip, "Paşa" olamayınca emekliye sevkedildi. Ocak 1999'da DYP'ye katıldı ve ilk seçimde Hatay'dan milletvekili adayı olarak gösterildi. Ancak seçilemedi. Yalova'ya geri döndü.

SEDAT PEKER'E REİSİM DİYEN ASKER

Albay Arif Doğan adı, Sedat Peker'e karşı 2003 yılında yapılan "Kelebek Operasyonu"nda geçti. Operasyona şaşırtıcı bir ismin, Bülent Orakoğlu'nun da adı karışmıştı. Görünüşe göre Peker, Orakoğlu'na para yardımı yapmıştı. Oysa bir müddet sonra olay aydınlandı. Orakoğlu da, Arif Doğan gibi DYP'den milletvekili adayı olmuştu ve seçim kampanyası yapacak parası yoktu. Daha önce tanıştığı Em. Alb. Arif Doğan ile sohbetinde konuyu açmıştı Orakoğlu. Hatta adaylıktan çekilmeyi bile düşünüyordu. Bunun üzerine Doğan, Orakoğlu'na yardım etmeye karar verdi. Bir müddet sonra Orakoğlu'nun hesabına yüklüce bir para yattı. Bu para yıllar sonra Orakoğlu'nun başını ağrıttı. Çünkü Sedat Peker'e yönelik yapılan operasyonda, parayı Peker grubunun yatırdığı ortaya çıktı. Doğan, Peker'e konuyu açmıştı. Peker de elbette bir vatan evladı olarak bu duruma seyirci kalmamış, Arif Doğan aracılığı ile Orakoğlu'na gerekli yardımı yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*