Arif Doğan'ın durumu kritik!

Arif Doğan'ın durumu kritik!.14392
  • Giriş : 08.03.2009 / 22:27:00

Ergenekon tutuklusu emekli Albay Arif Doğan, Haseki Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğan'ın kızı Arzu Doğan, "Babamın durumu çok kritik. Bu Ergenekon falan değil korkunç bir insan hakları ihlali" dedi.

Emekli Albay Arif Doğan, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Doğan'ın kızı Arzu Doğan, "Babamın durumu çok kritik, hayati tehlikesi devam ediyor. Şuan yoğun bakımda tutuluyor" dedi. Babasının hayatını idame ettiremeyeceğine dair kurul raporu olmasına karşın Silivri Cezaevi'ne nakledilmiş olmasına tepki gösteren Arzu Doğan, "Sesimizi kimse duymadı. Babam Kartal Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden verilen rapora rağmen apar topar taburcu edilip cezaevine gönderildi" diye konuştu.

"Hastaneler kabul etmedi"

Arif Doğan'ın geçtiğimiz Cuma günü cezaevine gönderildiğini belirten Doğan, "İki gündür durumunun iyi olduğu söyleniyordu ancak bu süreçte hastanelere acil giriş çıkışları olmuş. Geçtiğimiz hafta cezaevinde kuyruk sokumunu kırmış. Yetersiz olmasına karşın Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış. Üç gün boyunca orada tutulduktan sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı" dedi.

Babasının çok ciddi kalp rahatsızlıkları olduğunu hatırlatan Doğan, Arif Doğan'ın Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmasından sonra yaşananları şöyle özetledi:

"Haseki'den Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderiliyor. Orası kabul etmeyince yeniden Kartal Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülüyor. Orada yoğun bakıma bile alınmadan sabaha kadar acil serviste tutuluyor. Sabaha kadar hiçbir şey yemiyor. Servise kabul edilmiyor, tedavisine başlanmıyor. Bu durumda taburcu edilip yeniden cezaevine gönderiliyor. Sonra da hastanler arasında gezdiriliyor."

"Adalet Bakanlığı sesimizi duymuyor"

Babasının durumunun çok kritik olduğunu savunan Doğan, "Babam son olarak getirildiği Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda ve ölmek üzere" diye konuştu.

Doğan, babasının neyle suçlandığını bile bilmediğini belirterek, "Adalet Bakanlığı ve insan hakları örgütleri neden sesimizi duymuyorlar? Babam şu an neyle suçlandığını bile bilmiyor. Suçu sabit olsa bile yasa gereği tüm bunlar yaşatılmamalı. Benim babam bu ülkeye 40 yıl hizmet etti. Abdullah Öcalan'a sahip çıkan onu tedavi eden devlet benim babama sahip çıkmıyor. Bu Ergenekon falan değil sağlık skandalı, korkunç bir insan hakları ihlali. Neden biz bunları yaşamak zorundayız. Toplum neden bu kadar tepkisiz? Babam devlete yıllarca hizmet etmiş birisi ve şuanda ölüyor. Ben elini bile tutamıyorum. O da neyle suçlandığını bilmiyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*