Arınç, Alman büyükelçiye başsağlığı diledi

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

Arınç, yayınevindeki cinayette Alman uyruklu Ekkehart Geske'nin de yaşamını yitirmesi nedeniyle Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz'a başsağlığı diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Başkanı Arınç, Cuntz'u telefonla arayarak, Geske'nin ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Alman hükümeti ve meclisine taziyelerini ileten Arınç, faillerin çoğunun yakalandığını, olayın tamamının çok kısa sürede aydınlatılacağını ifade etti. Arınç, Türk halkının, bu cinayeti, saldırıyı nefretle kınadığını vurguladı.

Bülent Arınç, Türkiye'de hiçbir din ayırımı yapılmadan, herkesin barış içinde yaşadığına işaret ederek, ancak bu tür saldırıların, herkesi çok derinden üzdüğünü söyledi. TBMM Başkanı Arınç, ''Meclis olarak, yapılan bu saldırıyı kınıyoruz'' dedi.

Büyükelçi Cuntz'ın da Arınç'a başsağlığı dileklerinden dolayı teşekkür ettiği öğrenildi. Faillerin yakalanması ve olayın aydınlatılmasında, Türk hükümetine güvenlerinin tam olduğunu belirten Cuntz, ''Biz de büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Sizin taziyeleriniz bizim için tesellidir. Bu taziyeyi, hükümetime ve meclisimize ileteceğim'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious