Arınç, canlı yayında seçim sonrası gündemi değerlendirdi

Arınç, canlı yayında seçim sonrası gündemi değerlendirdi.14041
  • Giriş : 24.07.2007 / 17:13:00

Bülent Arınç CNN Türk'e konuk oldu. Gündeme ilişkin konulara açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşte Arınç'ın konuşmasından satır başları:

Balkonda niye yoktum

"Zafer gecesinde Erdoğan'ın bulunduğu balkonda niye yoktunuz?" sorusuna Arınç şunları söyledi:

Ben her seçimi mutlaka seçim bölgemde geçiririm. 91 seçimlerinden bu yana böyle oldu. Manisa İl Teşkilatı ile birlikte kutlarım. Ben bunda farklılık yok. 2002 seçimleririnde de böyle oldu. Başbakan bunu bildiği için çağırmadı..

Ne görev verilirse yaparım

Yeni dönemde bana ne görev verilirse oyun yaparım. Bağımsız milletvekilleri konusunda önyargılı değilim. Bu Meclis cumhurbaşkanını seçer. Seçimin parlamento içinden olmasını tercih ederim.

Her partiye nasip olmayan bir başarı. Tahminimden daha yüksek oranda oy aldık. Her iki kişiden biri oy verdi. Muhtıra sadece nedenlerden biri. Halkın topu tügeği yok. seçim ve sandığı iyi kullanıyor. Duygularını sandıkta gösteriyor.

Sandıkta halk cevabını verdi

Buna muhtıra deyin bildiri deyin ne derseniz deyin. Sadece bildiri değildi başarıyı artıran.. Halkın önüne sağlıkta refomlarla çıktı. Barajlarla yolla çıktı. Dış politika başarılarıyla çıktı. Yaptığı hizmetlerle çıktı. Yine yapacağını söyledi.

Halka tepeden bakmıyoruz

Halka tepeden bakıyorlar, biz onlarla beraberiz. Onlarla siyaset yaptık. Sessiz çoğunluk var. Sesi çok çıkanlardan daha 10 kat fazla sesiz çoğunluk var.

Manisalılar bize sahip çıktı

Manisalılar bu sefer daha fazla sahip çıktı. Oyumuzu artırdık. Bazı gazeteciler Manisa'da AK Parti 3. olur diyorlardı. Buna kargalar bile gülerdi. Evimin önünde miting yaptıranlar Türkiye'yi çözdüğünü zannettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious