Arınç, Meclis bahçesinde resepsiyon verdi

  • Giriş : 31.05.2007 / 20:57:00

Bülent Arınç, 22. Dönem 5. yasama yılının bitişi donalıysıyla bir kapanış resepsiyonu verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meclis bahçesinde verilen resepsiyona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, bazı bakanlar milletvekilleri ve Meclis personeli katıldı. Resepsiyona çok az sayıda CHP milletvekilinin katıldığı görüldü.

Burada konuşma yapan Bülent Arınç, yorucu geçen 5. yasama yılını ve başarılarla dolu 22. dönemi geride bıraktıklarını belirterek, 24 yıldır ilk kez 5. yasama yılının görüldüğünü, bunun da önemli bir başarı olduğunu söyledi. Bu 5 yıllık yasama döneminin herkesin taktir ettiği başarılarla dolu olduğunu vurgulayan Arınç, özellikle Meclis'in son günlerinin çok yoğun ve yorucu geçtiğini, milletvekillerinin gündüz saat 11.00'den gece 24.00'e kadar özveriyle çalıştığını ifade etti.

40 yıldır yapılamayan reformların, yapılamayan demokratik açılımların bu dönemde yasa ve Anayasa değişiklikleriyle hayata geçirildiğini anlatan Bülenht Arınç, "Biz müsterihiz ki, yaptığımız çalışmalar Türkiye'nin yararına ve faydasına olmuştur. Tüm dünyada Türkiye'nin itibarı arttıysa, bu Meclis'in çıkardığı yasalar sayesinde olmuştur" şeklinde konuştu.

Bülent Arınç, 22 Temmuz'da milletvekili genel seçimlerinin yapılacağını hatırlatarak, tüm milletvekillerine seçimlerde başarılar diledi. Arınç, "Biz tüm milletvekilerimizi, bir eksiği olmadan gelecek dönem de burda görmeyi Allah'tan temenni ediyoruz. Tutar mı tutmaz mı demeyin, gönlümüzden geçen budur" diye konuştu. Arınç, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diledi ve milletvekillerine yaptıkları özverili çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

Arınç'ın verdiği resepsiyonda davetlilere pilav, tavuk ızgara, döner, köfte, salatalar, tatlı ve meyve ikram edildi. Davete katılan milletvekilleri, birlirlerine sık sık, "İnşallah gelecek dönem görüşüz" esprisi yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious