Arınç, Meclis başkanlığına aday olmayacağını açıkladı

Arınç, Meclis başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.14041
  • Giriş : 07.08.2007 / 11:57:00
  • Güncelleme : 07.08.2007 / 12:30:44

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Meclis başkanlığına bu dönem aday olmayacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM’de saat 11.30’da düzenlediği basın toplantısıyla Meclis Başkanı sıfatıyla son kez basının karşısına çıkan Bülent Arınç, "381 oyla seçildim ve Meclis Başkanlığı yaptım. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.
4 yıl 9 ay Meclis başkanlığı yaptığını söyleyen Bülent Arınç, "Milletin emanetini bırakıyorum" diyerek yeni dönemde Meclis başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.
"Şimdiden Meclis başkanlığına aday olacak arkadaşlarımızı kutluyorum" diyen Arınç, İnanıyorum aday olacak arkadaşlarımızın meclsi itibarına parlamentoya yönelik çok değerli çalışmaları olacaktır" dedi.
Bülent Arınç, bundan sonraki göreviyle ilgili olarak da şöyle konuştu: "Görevim sade milletvekilliğidir. Asıl görev milletvekillği görevidir. Bunun dışında önemli olan AK Parti'nin 5 yıllığına iktidar olmasıdır. Güçlü bir halk desteğiyle iktidar oldu. Artık tek amacımız var: AK Parti'nin başarılı olması." Arınç Meclis'teki konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şahsımla ilgili olarak bazı yayın organlarında bir kampanya yürütülmekte olduğunun farkındayım. Kendi gücüme güvenirim. Kimsenin hoşuna gidecek şeyler söylemem. Alnım açıktır. Başım diktir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious