Arınç, Sezer'in sözlerini yorumladı

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in ''siyasal rejimin tehdit altında'' olduğuna ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bülent Arınç, ''İsterseniz bu konuyla ilgili olarak sadece bir gazetemizin manşetini söyleyeyim: Kışlada veda nutku'' dedi.

TBMM'nin açılışının 87. yıldönümü ve Milli Egemenlik Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen ''87. Yıl Milli Egemenlik Koşusu''nda dereceye girenlere ödülleri, Meclis'te törenle verildi.Arınç, ödül törenin sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Sayın Sezer'in bir takım açıklamaları oldu Harp Akademilerinde'' demesi üzerine Arınç, ''Hangi Sezer'in'' diye sordu.

Aynı gazetecinin, ''Cumhurbaşkanı Sezer'in'' karşılığını vermesi üzerine Bülent Arınç, ''İki tane var da onun için soruyorum'' dedi.

TBMM Başkanı Arınç, ''Sayın Cumhurbaşkanı, rejiminin tehlike altında olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin içten ve dıştan hiç bu kadar tehdit edilmediği, laikliğinin de çok tartışıldığını söylüyor. Siz, bu görüşlere katılıyor musunuz?'' sorusuna, ''İsterseniz bu konuyla ilgili olarak sadece bir gazetemizin manşetini söyleyeyim: Kışlada veda nutku'' karşılığını verdi.

Arınç, Ankara'da dün gerçekleştirilen ''Cumhuriyet Mitingi''ne ilişkin soruları ise yanıtlamadı.

Arınç, dereceye girenlere ödül verdi

Milli Egemenlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Milli Egemenlik Koşusu'nda dereceye girenlere ödülleri TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından verildi.

Sporculara ödüllerinin verilmesi nedeniyle TBMM'de bir tören düzenlendi. Yarışmada erkekler ve bayanlarda ilk üçe girenlere ödülleri TBMM Başkanı Arınç tarafından verildi. Erkeklerde birinciliği Kemal Koyumcu, ikinciliği Abdil Ceylan, üçüncülüğü ise Fatih Bilgiç kazandı. Bayanlarda birinciliği Türkan Erişmiş, ikinciliği Dudu Karakaya, üçüncüsüğü Lale Öztürk kazandı.

Birincilere, 10, ikincilere 7 üçüncülere 4 cumhuriyet altını ödül verildi. Yarışmada 4,5 ve 6. olanlara da cumhuriyet altını ödül verildi. Dereceye girenlere ödüllerini veren Bülent Arınç, 81 ilden sporcuların milli egemenlik kutlamaları çerçevinde yarışa katılmasının önemine işaret ederek, "Milli egemenlik şuurunu benliklerinde hisseden tüm yarışmacılara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bülent Arınç, önümüdeki yıllarda Milli Egemenlik Koşusu'nu daha ileri bir noktaya taşıma çabası içinde olacaklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious