Arınç, yarın Portekiz'e gidiyor

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Portekiz Meclis Başkanı Jaime Gama'nın resmi davetlisi olarak yarın Portekiz'e hareket edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bülent Arınç, yarın Lizbon'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın açıklaması yapacak. Portekiz'deki ilk gününde, bu ülkede yaşayan Türklerle görüşecek olan Arınç, akşam da Türkiye'nin Lizbon Büyükelçisi Kaya Türkmen'in, onuruna vereceği yemeğe katılacak.

TBMM Başkanı Arınç, 29 Mart Perşembe günü, Portekiz Cumhuriyeti Meclis Başkanı Jaime Gama ile bir araya gelecek. Görüşme öncesinde Arınç, Portekiz Cumhuriyeti Meclisi Şeref Defterini imzalayacak. Portekiz ana muhalefet partisi, Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Luis Marqguez Mendes'i kabul edecek olan Arınç, daha sonra Portekiz Başbakanı Jose Socrates ile görüşecek.

Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva tarafından 30 Mart Cuma günü kabul edilecek olan Arınç, Sintra ve Obidos'ta da incelemelerde bulunacak. Arınç, 31 Mart Cumartesi günü, Türk basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısı yapacak. TBMM Başkanı Arınç, Okyanus Akvaryumunu ziyaret ettikten sonra Ankara'ya hareket edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious