Arınç: 12 Nisan'da konuşacağım

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı seçimi başta olmak üzere gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı yapacak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dün evinin bulunduğu Çukurambar’da mandıra açılışına katılan Arınç, gazetecileri görünce “Bugün haftasonu, tatil günümüzde dostlarımın açılışındayız” diyerek yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı ve hafta içi toplantı yapacağını ifade etti.

Götürün, götürün...
Arınç, açılışını yaptığı mandırayı gezdi ve bilgi aldı. Meclis çalışanlarını ikram edilen yiyeceklerden yerken gören Arınç, “Götürün, götürün. Biz gezelim siz götürün!” diye espri yaptı.

Kendisine ikram edilen pastadan habercilere veren Arınç, açılışta bulunan AKP Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay’a da bir parça pasta uzattı. Arınç bu sırada Yarbay’a “Bu da Ersönmez’in ağzını kapamak için. Biraz ufak geldi galiba. Bu aralar biraz az konuşsun” diye takıldı. Arınç, ısrarlı sorular üzerine tüm soruları 12 Nisan’da yapacağı toplantıda cevaplayacağını belirtti. AKP’li Yarbay ise Arınç’ın yapacağı açıklamalarla ilgili VATAN’a şu değerlendirmede bulundu: “Kendisi aday olursa saygıyla karşılarız. Ancak kendi aday olmazsa, işaret edeceği isim çok önemli. İsabetli bir işaret yaparsa mumnuniyetle. Ama isabetli olması lazım. Başbakan Erdoğan’ın şartları uyan her milletvekili gibi aday olma hakkı vardır. Meclis’in bugünkü aritmatiği içerisinde seçilme ihtimali çok yüksektir, tabii kendi adaylığını açıklamadığı için yorum yapmak istemiyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious