Arınç: 50'ye yakın çeteyi çökerttik

Arınç: 50'ye yakın çeteyi çökerttik.10502
  • Giriş : 26.02.2009 / 23:14:00

AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, ''5,5 yıllık iktidarımızda 50'ye yakın çeteyi çökerttik, hepsinin hakkından geldik, hepsini yargının önüne koyduk'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Arınç, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığınca Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıda, partililere hitap etti.

AK Parti'nin kuruluş süreci ve 6,5 yıllık iktidarı döneminde yapılan icraatlara değinen Arınç, 29 Martta yapılacak yerel seçiminde AK Partinin belediye başkan adaylarını belirlemede halkın beklentilerinin yanı sıra teşkilatların, milletvekillerinin ve anketlerin sonuçlarını değerlendirdiklerini ifade etti.

Konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında yaşananlara da değinen Arınç, şunları söyledi:

''Biz hukuktan, demokratikleşmeden yanayız. Demokratikleşmede en büyük adımlar AK Parti döneminde atıldı. Anayasa'nın 40 maddesini değiştirdik. Pek çok yasada değişiklikler yaptık. Kadınlara ayrımcılık üstüne ayrımcılık yapanlara göğsümüzü gere gere 'bütün hanımlar bizim kardeşimizdir' dedik. Kıyafeti, inancı nedeniyle horlanan insanlara kucak aştık. 5 yıl Meclis başkanlığı yaptım CHP'li milletvekillerinin her gün soru önergeleri gelirdi önüme; 'çarşaflılar niye Meclis'e giriyor?' diye. Bunların hepsine göğsümü gere gere cevap verdim. Ben vatandaşlar arasında ayrım yapamam, hepsinin başımın üstünde yeri var. Bana soru önergesi üzerine soru önergesi veren hanımefendi, Deniz Baykal'ın çarşaf açılımından sonra çarşaflılara rozet taktı. Biz bu topraklar üzerinde kardeşliği, dostluğu, hoşgörüyü sevgiyi yaşatan bir medeniyetin çocuklarıyız, kimseyi hor göremeyiz kimsenin ayrımcılık yapmasına izin vermeyiz.''

''FARKLILIKLARIN ZENGİNLİK OLARAK ALGILANMASI''

AK Parti'nin ''farklılıkları zenginlik'' olarak gördüğünü, o nedenle halkın da kendilerine güvendiğini ifade eden Bülent Arınç, özgürlüklerin geliştirilmesi için çaba sarf ettiklerini vurguladı.

Türkiye'de artık herkesin ''korkulardan kurtulmaya başladığını'' söyleyen Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Biz gelene kadar Türkiye faili meçhuller diyarıydı. Kim nerede, nereye gitti, kimin hesabı nerede görüldü? Hiç belli değildi. Dosyalar hazırlanır, o dosyaların üzeri örtülür ve kimse bir daha bunu konuşmazdı. 5,5 yıllık iktidarımızda 50'ye yakın çeteyi çökerttik, hepsinin hakkından geldik, hepsini yargının önüne koyduk. Şimdi AK Parti iktidarı 6,5 seneyi geçti. Tek bir faili meçhul kaldı o da Necip Hablemitoğlu cinayeti. Onun dışında ne kadar olay olduysa, ya aynı gün ya bir gün sonra failler yakalandı.

Şimdi de Ergenekon var. Ergenekon iddianamesinin her satırında AK Partiye karşı darbe teşebbüsleri, hıyanet planları ve suikast düşünceleri var. Allah bizi korudu. Bizim başımıza gelenlerin rüzgarı, başkalarının başına gelseydi yerlerinde yeller eserdi, ama biz dimdik durduk alnımız açık başımız dik durduk ve milletimiz bizi kucakladı.''

DAVOS SÜRECİ

Bülent Arınç, ''AK Parti'de bulunan herkesin zalimlere karşı hakikati söylemenin en büyük şeref olduğunu'' bildiğini kaydetti.

İsviçre'nin Davos kentinde yapılan toplantıyı hatırlatan Arınç, ''Zulüm söz konusu olduğunda, haksızlık söz konusu olduğunda, dökülen çocuk kanı ve masum insanların kanı söz konusu olduğunda Başbakan'ın nasıl kükrediğini gördünüz. O gece hiç uyuyamadım Sabah 03.00'te bütün İstanbul O'nu karşılamak için yollara döküldü. Bu inançla emin olun ki sadece Türkiye değil, bütün İslam dünyası, Batı dünyası (bizim söyleyemediğimiz gerçekleri tek başına söyleyen Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanıdır. Ona selam olsun) dediler. Gazze'de Cuma namazını Türk bayraklarının altında kıldılar'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*