Arınç: Ak Parti iktadar olmasaydı

Arınç: Ak Parti iktadar olmasaydı.12211
  • Giriş : 11.02.2009 / 18:15:00

K.Maraş'ta konuşan Meclis eski Başkanı Bülent Arınç: "AK Parti iktidarı olmasa bu kadar düzenbazlıkların içerisinde ayakta kalabilir miydiniz?" diye sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


22. Dönem TBMM Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Ergenekon'u örnek vererek, "Eğer AK Parti gibi bir iktidar olmasa bu kadar düzenbazlıkların içerisinde ayakta kalabilir miydiniz?" diye sordu. Arınç, CHP ve MHP'ye eleştiriler yöneltti.

Bülent Arınç, AK Parti Kahramanmaraş seçim Bürosu'nun açılışına katıldı. Açılış öncesinde seçim otobüsünün üzerinde vatandaşlara hitap eden Arınç, AK Parti'nin 6,5 yıldan bu yana gerçekleştirdikleri yenilikleri anlattı.

AK Parti'nin 40 gün sonra yeni bir zaferi daha kazanacağını ifade eden Arınç, "Bu memleket AK Parti gelinceye kadar neler gördü neler. Korkanlar, kaçanlar, milletin emanetini yolda bırakanlar. Menfaatçilikle millete sırtını dönenler gördü. Hergün Ergenekon dalgalarıyla televizyonlarda karşı karşıya geliyorsunuz. Eğer AK Parti gibi bir iktidar olmasa bu kadar düzenbazlıkların içerisinde ayakta kalabilir miydiniz? Bu kadar hilelerin bu kadar suikast planlarının bu kadar darbe planlarının içerisinde AK Parti dimdik ayakta kaldıysa çok şükür. Rabbimizin izni, halkımızın bize karşı olan sevgisi ve desteğiyle bunu başardık. Bu başarılar devam edecek." dedi.

AK Parti iktidarının güçlü olması gerektiğini söyleyen Arınç, Davos'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği tepki ile ilgili bir anısını paylaşırken gözleri doldu.

Bülent Arınç olayı şöyle anlattı: "Bu iktidarın güçlü olması lazım. Çünkü bu iktidarın başındaki Başbakan başkalarının titrediği bir yerde zalime karşı hakikati söyleyen insandır. Davos olaylarını yaşarken gözlerimi yaşartan bir olay oldu. Yanımdaki bir insanın gözleri yaşararak şunu söylediğini biliyorum. "Ey Başbakan sana geçmiş ve gelecek bütün haklarımı helal ediyorum. Bunu dünyada kimse söylemedi. Bu gerçekleri Başbakan gibi gönülden kimse ortaya koyamadı. Hiç kimse bu cesaret karşısında söyleyecek menfi bir şey bulamadı. Yeri ve zamanı geldiğinde başını dik tutmasını bilen insanlar ülkemizin halkımızın ve bütün İslam coğrafyasında masum ve mazlum insanların haklarını gözetmek için onun bunun diplomasi dediği bir yerde sen zalimsin diyebilen bir Başbakan'a kavuştu."

AK Parti hükümeti olmasaydı Türkiye'nin yapılan hizmetleri göremeyeceğini ifade eden Arınç konuşmasında CHP ve MHP'ye de yüklendi.

Birilerinin karşılarında tek cephe oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Arınç, "CHP'nin MHP'nin başlarındaki insanların söylediklerine bakarsanız sadece şunu yapmak istiyorlar. Biliyorlar ki seçimleri biz kazanacağız. Ama diyorlar ki oylarını düşürmemiz lazım. Ne yapalım AK Parti'nin oyları düşsün. 2 puan bile düşse bayram edecekler. O zaman diyecekler ki halk desteği her geçen gün düşmeye başladı. Zil takıp oynayacaklar. Biz yüzde 47 iken onlar yüzde 19'du. Biz yüzde 45'e düşsek ne olacak? Hiçbir şey olmayacak ama adam bununla sevinecek. Hele hele kazara oyu bir puan artarsa Deniz Baykal'ın keyfine diyecek yok. Biz 81 ilde belediye başkanlığını almaya çalışıyoruz. Sayın Baykal da ben İzmir'i kaptırmayacağım diyor övünüyor. Biz 81'e talibiz o sadece İzmir'den memnuniyet duyuyor. Peki sana kalsın canım merak etme. Yani 81 ile talip bir AK Parti varken bir partinin haline bakın siz. İzmir'i kaptırmam diyor. Öbürü de Diyarbakır'ı kaptırmam diyor. Berikinin fazla bir iddiası yok. Ne kadar biraz daha oy alsam sevineceğim diyor. Allah hepsini sevindirsin inşaallah. Ama bir şey daha yapalım biz. AK Parti'nin oylarını düşürmeyelim. Partiyi daha da güçlendirelim ki bu cesur kadro daha büyük işler yapsın." şeklinde konuştu.

Arınç konuşmasında mevcut belediye başkanı olan aynı zamanda yeniden başkanlığa aday gösterilen Mustafa Poyraz'a da destek istedi.

Poyraz'ın icraatlarını öven Arınç, yeni dönemde de kendisini belediye başkanı olarak görmek istediğini dile getirdi.

Arınç, "Burada belli bir yere gelip de işi oluruna bırakmadan verilen kararlara dikkat etmek uymak mecburiyetini hissetmeden sabah AK Parti'li görünüp öğleden sonra işin kötüye gittiğini görüp bir başka yere geçen insanlar olabilir ama AK Parti büyük bir kadrodur güçlü bir kadrodur ve Allah'ın izniyle yel kayadan hiçbir şey koparmaz. Karşımızda Mustafa Poyraz var. Belediye başkanımız odur ve inşaallah Kahramanmaraşlı kardeşlerimin desteğiyle 2009'un belediye başkanı olarak size çok büyük hizmetler yapacaktır." dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Poyraz da, şehre daha iyi hizmetler vermek için çalışacaklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Açılış sırasında kısa süreli izdiham yaşandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*