Arınç: AKP'ye karşı karalama kampanyası başlatıldı

Arınç: AKP'ye karşı karalama kampanyası başlatıldı.9444
  • Giriş : 25.04.2008 / 21:52:00

Bülent Arınç, AK Parti’ye karşı karalama ve mücadele kampanyası yürütüldüğünü belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Arınç, bunun telefon görüşmelerine yansıdığını da söyledi.

AK Parti Manisa Milletvekili ve 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, partisinin Manisa kadın kolları toplantısına katıldı. Kültür Sitesi Lale Salonu’ndaki kongreye eşi Münevver ve oğlu Mücahit Arınç'la katılan Bülent Arınç, konfetilerle karşılandı. AKP Manisa Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Yoğurtçu’nun tek aday olarak katıldığı kongrede, konuşan Milletvekili Bülent Arınç, AKP'ye karşı karalama ve mücadele kampanyası yürütüldüğünü ve bunun derin çeteler tarafından desteklendiğini ileri sürdü. Son yıllarda AKP iktidarının çetelerle başa baş, dişe diş mücadele ettiğini belirten Arınç, ``Türkiye’yi yıllardır içinden sömüren ve maalesef pek çok hukuksuz işlerin içinde bulunan bir takım çevreler AKP’ye karşı nasıl harekete geçiyorsa, biz de hukukla, demokrasiyle, ülke güvenliğini ön plana çıkaran hükümetimizle onlara karşı mücadele ediyoruz. Sonuna kadar da edeceğiz. Türkiye’yi korku ülkesi olmaktan kurtaracağız. Türkiye’de herkes göğsünü gere gere ben bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyım diyebilecek. Bir ay önce Anayasa Mahkemesi’nde açılan kapatma davası ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim. Hukuk içerisinde, mücadelemizi, savunmamızı yapacağız. Biz inancımızın, doğru bildiklerimizin, doğru bildiğimiz için yaptıklarımızın hesabını her zaman veririz. Telefonlara yansıyan bazı konuşmalar şunu söylüyor: `Ne yaptıysak bunlarla baş edemedik. Tek çare kaldı; böyle bir dava açılsın, arkadan kitleler sokağa dökülsün, ekonomik kriz tetiklensin, ülke yönetilemez hale gelsin belki o zaman bunlardan kurtuluruz.' ``Bunlar'' dedikleri AKP iktidarı, bunlardan kurtulmayı amaçlayansa bir kısmı çete kavramı içerisinde sağda solda gözaltında olanlar, bir kısmı da dışarıda onlarla bağlantılı olanlar. Birileri bundan hoşlanmayacak biliyorum ama ne gariptir ki bu insanlar şunu unutmuşa benziyorlar; ``Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir'' dedi.

``MİLLETE YAMUK YAPMAYACAKSIN''

Yüzde 47 oy alan partiyi milletin isterse yüzde 7’lere düşürebileceğini ifade ederek partilileri uyaran Arınç, ``Siz milleti severseniz, millette sizi sever. Millete yamuk yapmayacaksınız. Düşecekseniz, kalkacaksınız ama dosdoğru gideceksiniz. Bu anketler, bizim için yeterli değil elbette. O kadar çalışmalıyız ki yerel seçimlerde 2009’un AKP başarısı Washington'dan, Tokyo'dan, Avrupa Birliği'nden yankılanmalı'' diye konuştu. Mart ayı sonu itibariyle yapılan anket sonuçlarıyla ilgili bilgilerde veren Arınç, AKP’nin oyunun son ankette yüzde 52.5, CHP’nin yüzde 18, MHP ise yüzde 12 olduğunu iddia etti. Arınç, kendilerine 22 Temmuz seçimlerinde kafa tuttuğunu ileri sürdüğü ANAVATAN’ın yüzde yarım, Demokrat Parti’nin de yüzde 1.5’da kaldığını da söyledi.

Arınç'ın konuşmasının ardından, kongreye katılan 400 delegeden, sandık başına giden büyük çoğunluğunun oyunu alan AKP Manisa Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Yoğurtçu, yeniden başkanlığa seçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious