Arınç: ''Güneş balçıkla sıvanmaz''

  • Giriş : 25.03.2009 / 09:18:00
  • Güncelleme : 25.03.2009 / 09:22:37

Bülent Arınç: "Şimdi Türkiye’nin gerçek hukuk ile tanışma zamanındır''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eski TBMM Başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç, AK Parti'nin milletten aldığı güven ileorganize suç örgütleriyle savaşmaya devam edeceğini belirterek, "Şimdi Türkiye'nin gerçek hukuk ile tanışma zamanındır. Çetelerin mafyaların, çıkar amaçlı suç örgütlerinin eşkıyaların milleti birbirine kırdıranların sonudur. Bizim için demokrasi milletin iradesidir.” dedi.

Eski TBMM Başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç, seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerine devam eden AK Parti Manisa Belediye Başkanı ve AK Parti Manisa Belediye Başkan Adayı Bülent Kar'ın Barbaros Mahallesi'ne düzenlediği ziyarete eşlik etti. Yaklaşık 100 araç konvoyunun katıldığı seçim gezisine katılanları 2 bini aşkın mahalle sakini coşku ile karşıladı.

Kar'ın, Barbaros Mahallesi'ne yaptığı ziyaretine 22. dönem TBMM Başkanı ve Milletvekili Bülent Arınç'ın yanı sıra AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, İl Genel meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, AK Parti il ve merkez ilçe başkanları, AK Parti Manisa Belediye Meclis Üyesi adayları katıldı.

“Hayali Projelerle İş Yapmıyoruz”

Kar, AK Parti belediyeciliğinin hayali projelerle iş ve hizmet yapmadığını halka gerçek ve görünür hizmetler sunduğunu vurgulayarak, “Manisa halkımız projelerimizi tek tek incelesinler. Diğer siyasi partilerin belediye başkan adaylarının da projelerini incelesinler. Kimin hayali kimin gerçekçi projelerle uğraştığını görecekler. Ayrıca bizim hakkımızda asılsız iddialarda bulunuyorlar. Her zaman söylediğim gibi ellerinde belgeler varsa gitsinler hukuka başvursunlar. Bizim geçtiğimiz beş yıllık süreç içerisinde anlımız ak, gönlümüz ak.” dedi.

“İmar Planlarına Çözüm Bulacağız”

Kar, Barbaros Mahallesi sakinlerine müjdeli haber vererek, önümüzdeki dönemde Barbaros mahallesinde yeni imar düzenlemesi yaparak, mahalle sakinlerinin imar konusundaki sıkıntısına çözüm bulacaklarını belirtti. Başkan Kar ayrıca, Barbaros mahallesine önümüzdeki dönem bir spor kompleksi ile bir kültür ve sanat merkezi yapacaklarının sözünü verdi.

“Türkiye'nin Gerçek Hukuk İle Tanışma Zamanındır”

Eski TBMM Başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç ise, yaptığı açıklamada, “Sağcı ve solcu kavgasıyla, ilerici-gerici, sünni-alevi kavgasıyla millet birbirine düşürüldü. Türkiye'nin içerisinde cinayetlere ve suikastlara müsaade asla etmeyeceğiz. Artık milletin birbirine düşürülmesine ve çıkar amaçlı suç örgütlerine müsaade etmeyeceğiz. Şuanda da müsaade etmediğimiz gibi. Çetelerle mücadele ediyoruz. Ergenekoncularla mücadele ediyoruz. Bugün bazı olaylar televizyon ve gazetelerde yayınlandı. Milletimiz, AK Parti iktidarı olmadan önce böyle bir şey gördü mü? Hangi hükümet bu kadar cesaretli davranabildi. Bu inanç içinde milletine, emniyetine güvenirsin ve bütün suç örgütlerinin üstüne gidersin. Son çıkan olaylarda insanımızın ve vatanımızın arasına nifak tohumları sokmaya çalıştılar. Ancak milletimizin üstün iradesi sebebiyle bunu başaramadılar. AK Parti büyük bir güneştir, büyük bir millettir. Milletten aldığı güven ile bu tür organize suç örgütleriyle savaşmış ve savaşmaya devam edecektir. Şimdi Türkiye'nin gerçek hukuk ile tanışma zamanındır. Çetelerin mafyaların, çıkar amaçlı suç örgütlerinin eşkıyaların milleti birbirine kırdıranların sonudur. Bizim için demokrasi milletin iradesidir.” dedi.

“Yalan ve Dolanlar Karşımıza Çıkıyorlar”

Arınç, AK Parti belediyeciliğini eleştiren siyasi partilere seslenerek, “Böyle bir iktidar karşısında iktidar yarışı yapamayanlar, iktidarı yönetemeyenler, ben şunu yapamayacağım diyemeyenler belediye seçimlerinde karşımıza çıkıyor. Yapacaklarını da söylemiyorlar. Böyle yalan ve dolanlar karşımıza çıkıyorlar. Güneş balçıkla sıvanmaz. Yel kayadan bir şey koparamaz. AK Parti güneş gibi parlıyor onu kimse karartamaz.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*