Arınç iddialara cevap verdi!

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, dünkü olaylarla ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1. Haber

Bülent Arınç; ”Bu olaydan büyük üzüntü duyduk. Esasen aklı başında hiç bir insan farklı düşünemez. 70 milyon Türk insanı Danıştay başta olmak üzere tüm Cumhuriyetimize yöneltilmiş bir saldırı ile karşı karşıya olduğumuz büyük bir gerçek. henüz olayın sıcaklığı geçmemiştir. Olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma yapılmakta ve hergeçen gün sonuca biraz daha yaklaşılmaktadır. Aldığımız bilgi bu kişinin bireysel bir olayı üstlenmediği planlı ve bilinçli bir örgüt saldırısı olduğunu göstermektedir. Bunların başı ezilmeli ve başları ezilmeli. Olay sıcakken bir takım değerlendirmeler yapmak kamuoyunu bir takım yerlere götürebilir. Bu sözlerimizin başka mecralara çekilmesinden üzültü duyuyoruz. Sözlerimiz ortadır. Olaydan ne kadar üzüntü duyarsak duyalım. bu kendimizi kaybetmemize yol açmamalı, kendimizi kontrol etmeliyiz. Kamplaşmalı isteyenler oldu. hedef gösterdiler ve bir takım saldırılarda bulunuldu.” dedi.

2. Haber

Arınç konuşuyor; ”Onbinlerce insan tüm samimiyetiyle ortaya koydu. Bunlar gereklidir ve yerindedir. Çünkü şu olaylara karşı halkımız şunları söylemektedir. Biz Cumhuriyetin kurumlarına sahip çımıyoruz. biz Demokratik Laik Türkiye’lye sahip çıkıyoruz demektir. Bu tür tepkiler saygıyla karşılamalı ve yanında olunmalıdır. Arkadaşımızın sorduğu soruya gelince...Bildiğiniz gibi binlerce insan bir değerli hakimin cenazesinde bir araya gelmiş ve onun şahsında Cumhuriyet’e sahip çıkılmıştır Ancak olay yeri bir camiidir. Tüm temsilciler ordadır, imam cenaze namazını ve orada bulunanlar cenaze namazını bekleşmekteyken, birilerinin bu tür hareketlerle bulunması üzücüdür. Orada yapılan bu tür hareketler öncelikle önce cenazeye karşı sonra ailesine karşı ve orada bulunan insanlara karşı büyük saygısızlıktır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious