Arınç: KKTC'nin karalarına saygılıyız

Arınç: KKTC'nin karalarına saygılıyız.10744
  • Giriş : 12.06.2009 / 12:20:00

Arınç, KKTC'de yaşayan soydaşların siyasi tercihlerine her zaman saygılı olduklarını belirterek, KKTC'deki yeni hükümetin daha iyi sonuçlar alabilecek atılımlar yapacağına inandıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arınç, KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu ile Başbakanlık Merkez Binadaki makamında görüştü.

Görüşmenin başında kısa bir açıklama yapan Arınç, Eroğlu ve beraberindekileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Eroğlu ve partisinin KKTC'deki son seçimlerde büyük başarı gösterdiğini anımsattı.

Seçim başarısından ve güvenoyu almasından dolayı Eroğlu'nu tebrik eden ve başarı dileyen Arınç, şöyle konuştu:

"Kuzey Kıbrıs'la ilişkilerimiz her zaman canlıdır. Oradaki kardeşlerimizi, soydaşlarımızı bir parçamız olarak görüyoruz. Kuzey Kıbrıs'ın kalkınması, güçlenmesi, mevcut sorunların çözümü konusunda da her türlü desteği bugüne kadar Türkiye olarak verdik, vermeye de devam edeceğiz."

Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan soydaşların siyasi tercihlerine her zaman saygılı olduklarını belirten Arınç, "Dolayısıyla yeni hükümetin daha istikrarlı, başarılı, iyi sonuçlar alabilecek atılımlar yapacağına inanıyoruz" dedi.

KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu da yeni görevinde başarılar dilemek için Arınç'a nezaket ziyaretinde bulunduğuNU söyledi. Arınç'ı yıllardan beri tanıdığını belirten Eroğlu, Bülent Arınç'ın geçmişte KKTC'ye olumlu bir ziyaretinin olduğunu, bu ziyarette kendilerini memnun eden görüşlerini ortaya koyduğunu hatırlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*