Arınç' tan, Kadir Has'ın ailesine başsağlığı dileğinde bulundu

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, bu yıl TBMM Onur Ödülü almaya hak kazanan hayırsever iş adamı Kadir Has'ın aziz hatırasının onun kurduğu tüm hayır kurumlarında ve milletin gönlünde yaşayacak dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanı Bülent Arınç, dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden hayırsever işadamı Kadir Has'ın eşi Rezan Has'a başsağlığı mesajı gönderdi. Kadir Has'ın vefatından derin bir üzüntü duyduğunu belirten Arınç, Has'ın iş hayatında gösterdiği başarılarla ülke ekonomisine yaptığı önemli katkıların yanı sıra hayırsever yönüyle de milletimizin gölünde müstesna bir yer
edindiğini ifade etti.
Başta eğitim ve sağlık başta olmak üzere Kadir Has'ın yaptığı hayır hizmetlerinin unutulmayacağına ve herkese örnek olacağına inandığını bildirdiren Arınç, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı olarak merhum eşiniz Kadir Has beyefendiye yaptığı hayır hizmetleri nedeniyle Üstün Hizmet Ödülü verme kararı almıştık. Bu ödülü 5 Nisan Perşembe günü düzenleyeceğimiz törende zat-ı alinize ya da çocuklarınıza takdim etmeyi arzu ediyoruz. Kadir Has'ın aziz hatırasının onun kurduğu tüm hayır kurumlarında ve milletimizin gönlünde yaşacağına yürekten inanıyorum. Merhum eşinize Allah'tan rahmet size ve tüm ailenize başsağlığı ve sabır diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious