Arınç: Tezkere öncesi misilleme

Arınç: Tezkere öncesi misilleme.9444
  • Giriş : 05.10.2008 / 16:31:00

TBMM eski Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Şemdinli saldırısının çarşamba günü Meclis'te yeniden görüşülecek tezkereye misilleme olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir düğüne katılmak için dün Muğla'nın Fethiye ilçesine gelen Bülent Arınç, bugün partisinin düzenlediği programa katıldı. Burada partililere seslenen Arınç, konuşmasında terör örgütü PKK tarafından cuma günü Aktütün Sınır Karakolu'na yapılan hain saldırıyı kınadı.

İki askerin kayıp 15'inin de şehit olduğu saldırının sınır ötesi operasyona izin veren tezkerenin süresinin uzatılması öncesinde yapıldığına dikkat çeken Arınç, "Çarşamba günü tezkerenin süresinin uzatılması için mecliste görüşme yapılacak. İnanıyorum ki bu karar da meclisimiz tarafından kabul edilecek. Bu saldırının zamanlamasını göz önüne alırsak, tezkereye bir misilleme olarak yapıldığı sonucuna varılabilir." dedi.

Terörle mücadele eden bütün ülkelerin Türkiye'nin yaşadığı bu acıyı hissettiğini anlatan Arınç, terörün bir insanlık suçu olduğunu ifade etti. Terörün dini, ırkı olmadığını belirten Arınç, şöyle devam etti: "Bunu yapanların insanlığından şüphe ederim. Kim yaparsa yapsın bu aşağılık bir suçtur. Terör eylemlerini gerçekleştirenlerin tek bir amacı var. Bunların amacı ülkenin imajını zedeleyerek hem yatırım yapılmasını hem de turist gelmesini engellemektir. Ama dış dünya bize çok büyük destek veriyor. En son saldırıda bu desteği Avrupa ve Amerika başta olmak üzere gördük. Türkiye dimdik ayakta terörle mücadele ediyor ve bunu da başaracak."

Bülent Arınç, AK Parti Fethiye ilçe teşkilatının programının ardından karayolu ile Dalaman Havalimanı'na hareket etti. Arınç'ın buradan Ankara'ya geçeceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*