Arınç: Valla ben yoktum, masumum

Arınç: Valla ben yoktum, masumum.15438
  • Giriş : 21.10.2008 / 10:23:00

Dengir Mir Mehmet Fırat ile Ahmet Türk ve bazı DTP'li vekiller bir yemekte buluştu. Ortalık karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP'nin AKP-DTP yemek yorumu..

Oktay Vural, Türkiye'yi meze yaptılar!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve öteki DTP'li vekillerle yemekte buluşmasının yankısı sürüyor..

Fırat, yemeğin planlanmış bir program olmadığını ifade etmesine rağmen, özellikle MHP'li kurmaylar sert tepki gösterdi..

Grup Başkanvekili Oktay Vural, yemeğin, Türkiye'yi yöneten bir siyasi partinin nasıl iki yüzlü bir politika ortaya koyması açısından tipik bir örnek olduğunu savundu. .”dedi.. Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi..

Vural, “Sayın Başbakan terör örgütü temsilcileriyle ne göreceğim derken partinin ikinci adamlarını da menüsü gazetelerde bahsedilen sofralara müzakere konusu yapabilmektidir. Bundan önce de Cemil Çiçek ve AK Parti Grup başkanvekili de daha önce görüşmüştü. Bu tam bir iki yüzlü siyasettir.” diye konuştu.

Oktay Vural, “Bir taraftan milletle ne görüşeceğim diyenler diğer taraftan arkadaşlarını yöreticelerini bunlarla görüşmeye gönderiyor. Hele hele böyle bir masada Türkiye'nin birlik bütünlüğünün tartışılması PKK'ya afın tartışılması Türkiye'nin meze yapılması esef verici. Kabul etmek mümkün değil. Türkiye'nin bilgi dahilinde olduğu iddia edilen böyle bir görüşme yerel seçim öncesi yine bir siyasi raht uğruna terörle mücadele zaafiyet oluşturacak.
Parti menfaati için papaz elbisesi giyerim diyenler. Bölücülerle birlikte PKK'yı affı, görüşebilmektedir. Maskeler de açıkçası düşüyor..”

Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş ise “Karınları açmış” derken, bazı MHP'li milletvekileri ise yemeğin sürpriz olmadığını savundular..

ARINÇ: BEN YOKTUM MASUMUM

Eski Meclis Başkanı , Manisa milletvekili Bülent Arınç ise yemekle ilgili sorulara, “Valla ben yoktum, masumum” derken Vahit Erdem'le Zeynep Dağı ise yemeğin mahiyetini bilmediklerini ancak diyalgodan korkulmaması gerektiğinin altını çizdiler.

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*