Arınç yeni komutanları tebrik etti

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, göreve yeni başlayan komutanları tebrik ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Balıkesir'in Edremit ilçesinde kıldığı Cuma namazı sonrasında Havran ilçesine geçerek burada eski dostu Hacı Ömer Gür'ü ziyaret eden TBMM Başkanı Bülent Arınç, gazetecilerin soruları üzerine YAŞ ve CHP'li Milletvekili Nuri Çilingir'in İsrail hakkında söylediği sözlerini değerlendirdi.

Yaz talili için Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Güre Beldesindeki devremülkünde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Cuma namazı sonrasında eski dostu Hacı Ömer Gür'ü ziyaret etti. Edremit Bekir Efendi camiinde kıldığı Cuma namazından sonra Havran ilçesine giden TBMM Başkanı Arınç, burada eski dostu Hacı Ömer Gür'ün evine gitti. Yaklaşık 2 saat kadar süren görüşmeden sonra kapıda bekleyen basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Bülent Arınç, YAŞ'ın kararlarını değerlendirdi, CHP'li Milletvekili Nuri Çilingir'in İsrail hakkındaki sözlerini CHP'li yöneticilere sormak gerektiğini söyledi.

Arınç, YAŞ kararlarını nasıl değerlendiriyorsunuz sorusunu, "Her yıl yüksek askeri şura çalışmalarını yapar. Kamuoyu da bunu takip eder. Ben yeni ataması yapılan sayın komutanları kutluyorum. Ben bu askeri şura kararlarının ülkemiz için, silahlı kuvvetlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İslam Örgütü toplantısına Arap ülkelerinin katılmaması yönündeki bir diğer soruyu da, bu konu ile ilgili Başbakan'ın gerekli açıklamaları yaptığını söyledi.

CHP Manisa Milletvekilinin "İsrail'in kendisini savunmaya hakkı vardır, üç beş çocuk ölmüşse ne olmuş" yönündeki sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz şeklinde ki bir başka soruya da Arınç, "Ben bir milletvekilinin ne söylediğini tartışacak değilim. Arkadaş Cumhuriyet Halk Partili bir milletvekili. Cumhuriyet Halk Partisi'nin yöneticilerine bu sözün ne anlama geldiğini soracaksınız" diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious