Arınç'a öyle bir karşılama yaptılar ki

Arınç'a öyle bir karşılama yaptılar ki.15762
  • Giriş : 23.05.2009 / 21:29:00

Manisa'ya giden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yoğun sevgi gösterisinde bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaptırılan bazı tesisleri hizmete açtı. İlçeye gelişinde yaklaşık 1000 kişilik bir grup tarafından karşılanan Arınç, ilk olarak hayırsever Altan ailesi tarafından yaptırılan Mehmet Altan Anaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Turgutlulu hayırsever Mehmet Altan'ı rahmetle andığını, kardeşlerinin, O'nun ismini, yaptırdıkları anaokulu ile yaşatacaklarını belirten Arınç, Altan ailesine anaokulunu ilçeye kazandırdıkları için teşekkür etti.

Arınç şunları kaydetti:

''Altan ailesi sadece Turgutlu'da değil Manisa'da da uzun yıllardan bu yana vergi rekortmeni olmuş bir ailedir. Kazandıklarını devlet ve millet için kuruşu kuruşuna veren bir ailedir. 500 bin liraya mal olan bu anaokulunu ilçeye hediye ettiler. Bunun başlangıç olduğunu düşünüyorum. İnşallah bundan sonra da bu tür hayır işlerine devam edecekler, buna eminim.

Manisa ve Turgutlu hamiyetli, hayırsever insanlarla dolu. Bu tür hayırlı işlerin emsallerini bekliyoruz. Turgutlu'da çok sayıda, hayırseverin ülkeye kazandırdığı hastane, huzur evi, sağlık ocağı var. Bununla iftihar ediyoruz. Bu güzel geleneğin devam ettirilmesini diliyorum. Manisa ve Turgutlu'daki bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Bu şirin anaokulu, bu güzel eser bahçesiyle, oyun alanıyla, eğitim öncesi çocuklarımızı güzel günlere hazırlayacak.''

Ailenin mensubu Eyüp Altan'a Arınç tarafından takdirname, Mustafa Altan'a da törene katılan 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından plaket verildi.

Evren ''Mehmet Altan eski dostumdur. Erken vefat etti. Altan kardeşlerin ağabeylerini yalnız bırakmaması için buraya geldim. Allah bu aileye daha fazla versin, onlar da daha çok yardım yapsın'' dedi.

Törene katılan emekli Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök de hayırsever iş adamı Hasan Ferdi'ye plaket verdi.

Özkök, plaketin, yapılan hayırların yanında küçük kaldığını, yapılan işlerin anlamını karşılamayacağını belirterek ''Ama bu plaketle Turgutlu ve tüm Türkiye'nin takdirlerini de beraberinde sunuyoruz. Yapılan işler için kendisini kutluyorum. Bunların sayısını artıracağını ümit ediyorum'' diye konuştu.

Daha sonra Arınç, Evren ve Özkök, anaokulunun kurdelesini birlikte keserek açılışı gerçekleştirdi.

Konuşmalardan önce Arınç ve Evren bir süre sohbet etti.

Anaokulunun açılış törenine Emekli Orgeneral Fikret Küpeli, AK Parti Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Mehmet Çerçi, İsmail Bilen, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez de katıldı.

DİĞER AÇILIŞLAR

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Arınç daha sonra İlçe Tarım Müdürlüğünün yeni hizmet binasının açılışını yaptı.

İlçe Tarım Müdürü Ahmet Tugay ile binanın açılışını gerçekleştiren Arınç, buradan hayırsever vatandaşların katkısıyla Turgutlu Belediyesi tarafından yaptırılan İnci Üzmez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin açılış törenine geçti.

Arınç burada 2.5 milyon liraya mal olan 24 derslikli lisenin yapımına katkı sağlayan Niyazi Üzmez ve eşi İnci Üzmez'e plaket ve takdirname verdi.

Turgutlu Belediyesi Otobüs Garajı'nın açılış törenine de katılan Arınç, burada kurban edilmek üzere getirilen, bir vince asılı dananın, mezbahaya götürülerek orada kesilmesini ve Turgutlu Belediyesi Aşevine bağışlanmasını istedi.

Garajda tek tek otobüs firmalarını gezen Arınç, Matlı Yem Üretim tesisinin açılışına geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*