Arınç'ın, insan hakları günü mesajı

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, insan hakları günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, "Dünya İnsan Hakları Topluluğu, din, dil, ırk, cinsiyet, inanç ve siyasi görüş ayırt etmeksizin herkesin eşit ve insan onuruna yaraşır bir hayat sürdürmesinde, insanlık için bir umut ışığı olmuştur. "dedi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, topluluğun 2 büyük dünya savaşının ardından, insan hak ve özgürlüklerinin hukukun üstünlüğü yoluyla korunması konusundu çok büyük adımlar attığını belirtti.

Arınç Türkiye'nin bu konuda üzerine düşen görevleri başarıyla yerine getirdiğini belirterek, Türkiye'nin İnsan Hakları Bildirgesi'ni ilk onaylayan ülkelerden biri olduğunu kaydetti.

Bildirgede yer alan maddelerin hemen hepsinin Anayasa'da güvence altına alındığını ifade eden Arınç, teairhi süreç içerisinde Türkiye'nin hedefi insan hak ve özgürlükleri çıtasını daima yükseltmek olduğunu bildirdi.

Arınç mesajına şöyle devam etti: "Türkiye kendi için olduğu kadar, dış ilişkilerindede insan haklarından ve barıştan yana bir tavır içerisinde olmuştur. Amacımız kendi ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da insan haklarının azami surette gözetildiği huzurlu ve güvenli bir ortamın sağlanmsıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, İnsan Hakları Günü'nü kutluyor ve herkesin, barış dolu bir dünyada insan onurunu yaraşır günler geçirmesini diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious