Arınç'ın 300 bin dolarlık Ferrari'si!

Arınç'ın 300 bin dolarlık Ferrari'si!.10744
  • Giriş : 02.06.2009 / 22:57:00

İtalya milli günü resepsiyonuna katılan Başbakan Bülent Arınç, Ferrari koltuğunda poz verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, ülkesinin milli günü nedeniyle resepsiyon verdi. Resepsiyonda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bahçede sergilenen 300 bin euro değerindeki Ferrari'nin sürücü koltuğuna geçerek, Büyükelçi Marsili ile birlikte basına poz verdi.

İtalya Milli Günü nedeniyle Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, TBMM Dışilişkiler Komisyonu Başkanı Murat Mercan, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ile çok sayıda diplomat ve bürokrat katıldı. Büyükelçi Marsili, yaptığı konuşmada, "AB'nin Türkiyesiz olamayacağını biliyoruz. Müzakere sürecinin sonunda daha iyi bir AB'ye, daha iyi bir Türkiye'ye kavuşacağımıza inanıyoruz" diyerek ülkesinin Türkiye'nin tam üyelik hedefine desteğini dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Arınç ise, iki ülkenin tarihsel bağlarına işaret ederek, Dolmabahçe başta olmak üzere milli saraylarda çok sayıda İtalyan sanatçının eseri olduğunu hatırlattı.

"AB sürecinde Türkiye'ye en büyük ve en gerçek destek İtalya'dan gelmektedir. Biz bu desteği önemsiyoruz. İtalya'nın samimi desteğinin müzakere sürecinde her zaman devam ettiğini görüyoruz" diyerek bu desteğe teşekkür etti. Arınç, güçlü işbirliğinin hem AB hem de Akdeniz havzasında daha güçlü iki devlet olarak İtalya ve Türkiye'nin büyümesini sağladığını da bildirdi.

Büyükelçi Marsili, daha sonra Arınç, Bağış ve diğer katılımcılara bahçede sergilenen araçları gezdirerek bilgi verdi. Arınç, değeri 300 bin euro olduğu belirtilen Ferrari'nin sürücü koltuğuna geçerek, basına poz verdi. Arınç, daha sonra Ducati ve Vespa motosikletleri de inceleyerek, bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*