Arınç'ın oğlu siyasate mi giriyor?

Arınç'ın oğlu siyasate mi giriyor?.13999
  • Giriş : 05.07.2009 / 20:19:00

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul Bilgi Üniveristesi'nde oğlunun mezuniyet törenine katılırken Ahmet Mücahit Arınç'tan iddialı açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Santral Kampüsü'nde bulunan sahne ve gösteri alanında düzenlenen mezuniyet törenine Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç; eşi Münevver Arınç, damadı Ekrem Yeter ve Oğlu Ahmet Mücahit Arınç'ın sözlüsü Yeliz Asker ile birlikte katıldı.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun olan oğlu Ahmet Mücahit Arınç'ın mezuniyet törenine katılmak üzere geldiğini belirten Arınç, ''Oğlumuz çok iyi bir üniversiteden eğitim aldı. Bundan dolayı çok mutluyuz. Hepimiz çok sevinçliyiz. Her anne babanın herhalde en mutlu anı çocuklarının üniversiteden mezun olduğunu gördüğü zaman olsa gerek'' dedi.

Ahmet Mücahit Arınç, gazetecilerin bundan sonra ne yapacağını sorması üzerine, ''Her şey şartlara bağlı tabi, Türkiye'nin şartları ne olur, benim düşüncelerim ne olur. ilk planda bir düşüncem yok. Öncelikle benim amacım iyi bir siyaset bilimci olmak'' diye yanıtladı. Politikaya girip girmeyeceğine ilişkin soru üzerine Mücahit Arınç, ''Bakalım; kader kısmet diyelim. Her şey kader kısmete bağlı, niye olmasın'' diye konuştu.

Ekonomik kriz ve işsizlik konuları üzerine soru üzerine Arınç, ''Türkiye'de işsizlik tabi büyük bir problem ama bazı şeyler konjonktürel. İşsizlik şu an dünyadaki kriz ortamıyla alakalı. Umudumuz; ben de üniversiteden yeni mezun olarak bu ülkede herkes nitelikli işsiz olmasın. Her yeni üniversite mezunları güzel yerlere gelsin'' diye konuştu.

Törende konuşan Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Uğur, bugüne kadar 10 binin üzerinde öğrencinin üniversitelerinden mezun olduğunu söyledi. Üniversitelerinin kuruluşunun üzerinden 13 yıl geçtiğini anımsatan Prof. Dr. Uğur, halen 700 öğretim kadrosu ve 74 ayrı programda eğitim verdiklerini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Siyasi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlter Turan, Ahmet Mücahit Arınç'a diplomasını verdi. Tören, 302 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisinin diploma almasının ardından sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*