Arınç'tan saraylara övgü

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, görev süreleri içinde Milli Saraylar'la ilgili bütün projelerini gerçekleştirme imkanı bulduklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dolmabahçe Sarayı'nın 150. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katılan Arınç, 'Osmanlı Sarayı'nda Oryantalistler' konulu resim sergisinin açılışını yaptı. Arınç, daha sonra 'Depo Müze'nin de açılışını gerçekleştirdi.

Meclis Başkanı Bülent Arınç, yaptığı konuşmada Milli Saraylar'la ilgili bütün projelerini gerçekleştirme imkanı bulduklarını, bu anlamda 'Depo Müze'nin bir ilk olduğunu kaydetti. Milli değerlerin korunup gelecek kuşaklara aktarımını görev saydıklarını kaydeden Arınç, "Bunlara sahip çıkmak görevimizdir. Dolmabahçe'de altı yeni bölüm açıldı. Bu sayede de turizme yeni katılımlar sağladık " şeklinde konuştu.

Basın kuruluşlarının 'pozitif yayın' yapmasını beklediklerini anlatan Arınç, bu kavramın herkessi alkışlamak olmadığını, en iyinin yapılmasını beklemek olduğunu belirtitti. Arınç, konuşmasının sonunda Dolmabahçe Sarayı ile igili haberleri nedeniyle televizyoncu Uğur Dündar'a TBMM Üstün Hizmet Ödülü verileceğini sözlerine ekledi. Arınç, Dündar'a porselen tabak hediye etti.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Arınç, Tunceli'de yakalanan iki teröristin kendisine suikast planladığı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, "Tunceli ülkemizin en güzel parçalarından biridir. Bu haberi gazeteden okudum. Ülkemizin her yeri bizim vatanımz. Bu tür haberlerle kimse yolundan dönmez. Gerekenler yapılır, güvenlik güçlerimiz var. Böyle bir şeye teşebbüs edecek insanlar varsa engel konur. Biz göğsümüzü gere gere gidiyoruz. Orası bizim vatanımız" şeklinde konuştu.

Arınç, daha sonra beraberindekilerle birlikte Depo Müze'nin açılışını yaptı. Müzeyi gezen ve bilgi alan Arınç'a müzedeki elektronik kayıt hakkında da bilgi verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious