Arınç'tan, Kutlu Doğum Mesajı

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Başkanı Arınç, medeniyetler arası çatışma için gayret gösterenlerin olduğu günümüzde, ilahi dinlerin ve Hz. Peygamber'in mesajının insanlık için yol gösterici olduğunu bildirdi.

TBMM Başkanı Arınç, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İlahi vahyin ve tamamlanmış evrensel mesajın son elçisi Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin kutlandığı önemli bir haftada olduğumuzu vurgulayan Arınç "Hz. Peygamber dinlerin özündeki evrensel mesajın; sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisidir." dedi.
Arınç mesajında şu ifadelere yer verdi: "Rahmet, sevgi, hoşgörü, ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Hz. Peygamber, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiştir.
Medeniyetler arası çatışma için gayret gösterenlerin olduğu günümüzde ilahi dinlerin ve Hz. Peygamberin mesajı insanlık için yol göstericidir. İslam ülkelerinin ve tüm dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde, Peygamberimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya daha çok ihtiyacımız var. İnsanı insan yapan erdemlerin odağında yer alan Peygamberimizi yeniden keşfetmeye, onun bizlere sunduğu çağlar üstü yüce değerlerden ve üstün ahlaktan daha fazla ilham almaya ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımızın yıllardır sürdürmekte olduğu Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini, peygamberimizi daha iyi tanımak için önemli fırsat olarak değerlendiriyorum. Bu duygularla başta Türkiye'deki Müslümanlar olmak üzere tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası'nı kutluyor, bu özel günlerin insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious