Arınç'tan 'Anneler Günü' mesajı

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Bülent Arınç, "Annelerimizin aynı zamanda bir kadın olarak siyasette, ekonomide ve diğer bütün toplumsal alanlarda daha etkin olması en büyük arzumuzdur" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, annelerin beslemeyi, büyütmeyi, sabır göstermeyi, sadakati, cesareti hoşgörü ve sevgiyi tek çatı altında buluşturmayı başarabilen varlıklar olduğunu ifade eden Arınç, "Dünyada anne sevgisinin yerine konabilecek başka hiçbir değer yoktur" diye konuştu.

Annelerin sevgi, saygı ve değer bilincini ilk öğreten kişiler olduğunu kaydeden Arınç, "Onlar bizlere sundukları yüce sevgi ile insan olmanın faziletlerini anlatırlar" dedi.

Annelerin aynı zamanda bir kadın olarak siyasette, ekonomide ve diğer bütün toplumsal alanlarda etkin olmasının en büyük arzuları olduğunu kaydeden Arınç "Kadınlarımızın etkinliği demokrasi, saygı ve hoşgörü kültürümüzü geliştirecektir" şeklinde konuştu.

TBMM Başkanı Arınç, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Aile kurumunu çok önemli gören kültürümüz, bu kültürü annelik üzerinde yükseltmiştir. Annelerimiz kültürümüzü yaşatır ve gelecek kuşaklara aktarırlar. Hepimiz için en önemli varlık olan annelerimize, hayatlarının her gününde destek olmak ve bizden bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermek bir görev değil, içten gelen duygu olmalıdır. Anneler Günü, bu sevgi ve saygının ifadesi olarak anlamlıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious