Arınç'tan Beyaz Baston Günü mesajı

  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Görme engelli vatandaşlarımızın sorunları konusunda, başta devletimiz olmak üzere toplumumuzun her ferdine çok önemli görevler düşmektedir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Görme engelli vatandaşların sorunları konusunda, başta devlet olmak üzere toplumun her ferdine çok önemli görevler düştüğünü dile getiren Bülent Arınç, insanlar arasındaki dayanışla ve hoşgörünün, insancıl toplumların en belirgin özelliklerinden biri olduğunu kaydetti.

Tarih boyunca bu konuda örnek alınacak davranışlar geliştiren Türk toplumunun, her zaman için görme engelli vatandaşların sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceğini ifade eden Arınç, mesajında, "Bu durumdaki vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını duygusal olarak paylaşmak yetmemektedir. Türkiye sosyal bir hukuk devletidir. Başta görme engelli vatandaşlarımız olmak üzere, benzer sıkıntılar yaşayan her bir vatandaşımıza yaklaşımımız da bu ilke doğrultusunda olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, herkesi, insani ve vatani sorumluluğunun gereği olarak, engelli vatandaşlarımıza sahip olmaya çağırırken; bu durumdaki vatandaşlarımıza da huzurlu bir yaşam diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious