Arınç'tan Lübnan'a destek mesajları

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

Bülent Arınç, Ortadoğu'da yaşanan olaylar karşısında 70 milyon insanın Lübnan ve Filistin halkının yanında olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arınç, son bir aydır İsrail'in Filistin ve Lübnan'a büyük bir saldırı gerçekleştirdiğini belirtti.

Arınç, şöyle dedi: "Bu saldırılar karşısında hepimizin yüreği dağlandı. Hükümet olarak diplomatik olarak, başta başbakan, dışişleri bakanı, parlamento olmak üzere bu savaşın durması ve İsrail'in bu saldırganlığının hesabının sorulması noktasında üzerimize düşen görevi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Biz Filistin halkı ile dayanışma içindeyiz. Sadece burada Kula'daki Emre köyündeki insanlarımızla değil, tüm kurum, kuruluş ve 70 milyon insanımızla Lübnan ve Filistin halkının yanındayız. Filistin halkının acılarını paylaşıyoruz. Bu bizim inancımız gereğidir.''

Yıllardır Yunus Emre'yi anma geleneğinin her yıl daha güzelleşerek devam ettiğini kaydeden Arınç, "Bu yılki kutlamalar Miraç Kandili'ne rastlaması nedeniyle daha da büyük önem kazandı. Kandilin tüm İslam Alemi'ne huzur getirmesini diliyorum" dedi.

Öte yandan törene katılan AK Parti Manisa Milletvekili ve Türkiye Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Eş Başkanı Hüseyin Tanrıverdi de, Birleşmiş Milletler'in İsrail'in Filistin ve Lübnan'a gerçekleştirilen saldırılara karşı takındığı tavrı için "BM'nin bu tavrı ile iflas etmiş olduğunu gösterir" dedi. Tarnıverdi, "BM, ya kendisini yeniden yapılandırmalı ya da kendini feshetmelidir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yunus Emre ve Tabduk türbesini ziyaret eden TBMM Başkanı Arınç, vatandaşlarla sohbet etti, kandillerini kutladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious