Arınç'tan polise mesaj

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç,polisin, halka saygıları, insan hakları ve hukukun üstünlüğüne bağlılıklarının, başarı ve yeteneklerinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Arınç, Türk Polis Teşkilatının 162. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Polis teşkilatının, milletin güvenliği, huzuru ve kamu düzeninin sağlanmasında zor ve hassas bir görev üstlendiğini belirten Arınç, şunları kaydetti:

''Bu zor ve hassas görevde polislerimizin insana ve halkına olan saygıları, insan hakları ve hukukun üstünlüğüne bağlılıkları, başarı ve yeteneklerinin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Toplumsal şartlardaki değişmeyle birlikte suç kavramındaki nitelik ve nicelik değişimleri, polisimizin yeni şartlara uyumunu da zorunlu kılmıştır. Polis teşkilatımız, köklü geçmişi ve birikimi ve sürekli kendini yenileme duygusuyla bu şartlara uyumu da başarıyla yerine getirecektir.''

Arınç, emniyet teşkilatının, ''toplum destekli polis'' çalışmalarının halk-polis birlikteliğini ve yakınlığını artıracağını ifade ederek, bunun aynı zamanda yasalara bağlılık, insan hakları ve hukuk bilincinin yerleşmesine de büyük katkı sağlayacağını belirtti. Arınç, şöyle devam etti:

''Güvenliğimiz için canla başla mücadele eden polislerimiz, minnet ve şükranlarımızı kazanmışlardır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatının 162. kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm emniyet mensuplarına sağlık ve mutluluk dileklerimi iletiyorum. Görev sırasında şehit düşen kahraman polislerimize de Allah'tan rahmet diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious