Arınç'tan şok iddia! Medya bizi küçük düşürmeye çalıştı!

Arınç'tan şok iddia! Medya bizi küçük düşürmeye çalıştı!.9444
  • Giriş : 07.10.2007 / 16:00:00

Bülent Arınç yayın organlarının AK Parti'nin oyunun düşürülmesi için elinden geleni yaptığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, ''Önümüzdeki günlerde Anayasa Değişikliği geliyor. Oradaki '11. cumhurbaşkanı' ifadesi bundan sonra hüküm ifade eder'' dedi.

Bülent Arınç, partisinin Konya İl Başkanlığı tarafından Konevi Kültür Merkezi'nde yapılan 14. İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Arınç, burada yaptığı konuşmada, 22 Temmuz seçimlerinde sonuçları partilerinin aleyhine etkilemek için doğru-yanlış, legal-illegal olmak üzere her yolun denendiğini söyledi.

Tüm partilerin AK Parti'ye karşı birleştiğini, ''Yayın organlarının AK Parti'nin oyunun düşürülmesi için, küçük düşürülmesi için ellerinden geleni yaptıklarını'' savunan Arınç, ''Ama bunlardan alnımızın akıyla çıktık. Milletimiz, bunların hiçbirine itibar etmeyip 4.5 yıl sonra yeniden iktidara getirdi'' dedi.

11. Cumhurbaşkanı seçimlerine de değinen Arınç, şöyle konuştu:

''Bu süreçte bazı partiler bize destek vermedi. Erkan Mumcu da bizim milletvekilimizdi. 2.5 yıl bakanlık yaptı ve ayrıldı. Ne düşündüğünü biliyorum da burada söylesem ayıp olur. Oradan buradan devşirme yaptı, parti kurdu. O kadar iddialıydı ki arkasında büyük destekler olduğunu biliyor veya görüyordu. Ama Rabbim öyle bir netice ortaya çıkardı ki bu parti ve bu üst perdeden konuşan kişi, partisini seçime bile sokamadı. Nerede olduğunu bugün bilen bile yok. Cumhurbaşkanı seçimine katılsaydılar millet nezdinde itibarları artardı. 'Demokrasi adına, milletin adına sizinle birlikteyiz' deselerdi Cumhurbaşkanı 1. turda seçilirdi ve o parti itibar görürdü. Millet nezdinde itibarları sıfır oldu. İktidar ortağı hayalleri gören bir parti, seçime bile katılamadı.''

''CUMHURİYET HEPİMİZİN''

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da Cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili bazı yanlışlar yaptığını savunan Arınç, şöyle devam etti:

''Cumhuriyeti kuran partiyim. Cumhuriyet benden sorulur diyor. Cumhurbaşkanı seçimlerinde cumhuriyet oylanacak diyerek tarihinin hatasını yaptı. Cumhuriyet hepimizin. Biz yücelttik, biz sahip çıkacağız. Milletin hiçbir ferdinin cumhuriyet sıkıntısı yok. Cumhuriyet bizim şerefimiz. Atılan oyla bunu ölçemezsiniz. Yanlış bir şey yaptılar. CHP gittikçe itibar kaybeden, yalnızlaşan, yanlış üstüne yanlış yapan bir parti. 22 Temmuz bunu da karşımıza getirdi. Millete yamuk yapmayacaksın arkadaş. Millete sahip çıkacaksın. İnancına, değerlerine, tarihine sahip çıkacaksın. Halkçı olacaksın. Halka tepeden bakmayacaksın. Halka zulmetmeyeceksin. 'Her şeyi ben bilirim. Siz sürüsünüz' demeyeceksin. 'Ey halk senin ne giyeceğine ben karar veririm. Nasıl oturacağına ben karar veririm, senin aklın bunlara yetmez' demeyeceksin. Bunu yapmadığımız için halk bizi kucakladı.''

Arınç, Deniz Baykal'ın halka tepeden baktığını, milletin çocuklarına üniversite kapılarında ikna odaları kurup zulüm üstüne zulüm yapan birini milletvekili sırasına koyduğunu ileri sürerek, ''Bilmem ne yürüyüşleri adı altında insanların eline Türk bayrakları verip kendi partisine kanalize etmek istedi. Bu hepimizin bayrağı. Bu bayrak uğruna şehit olmuş insanların çocuklarıyız biz. Bu bayrağın kadrini kıymetini senden mi öğreneceğiz. Netice ortadadır. Milleti ahmak, kendilerini akıllı zannedenlerin aldıkları oylar ortadadır'' diye konuştu.

Anayasa değişikliğine de değinen Arınç, şunları kaydetti:

''Hep beraber önümüzdeki referandumda 'evet' oyu vereceğiz. Ama şimdi de 11. Cumhurbaşkanı lafı ortaya attılar. Biz onunla ilgilenmiyoruz. Önümüzdeki günlerde Anayasa Değişikliği geliyor. Oradaki '11. cumhurbaşkanı' ifadesi bundan sonra hüküm ifade eder. Cumhurbaşkanını seçtiğimiz zaman yürürlükte olan bu anayasa idi. Elimizdeki Anayasa Değişikliği daha yürürlüğe girmemişti. Ama bu kafa karıştırma işini kendilerine gıda haline getiren, sermaye yapan partiler var. Bırakın bu işleri. Hiç doğru dürüst şeyler konuşamaz mısınız? Hep böyle mayınlar mı yerleştirirsiniz günün birinde patlatmak için? 367'yi patlattınız hadi eyvallah. Ceremesini siz de çektiniz. Artık milletin huzurunu bozmayın.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious