Arınç'tan TBMM'de 'tezahürat' toplantısı

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, AKP grubunda yaşanan tezahüratlı gösterinin ardından, partilerin grup başkanvekillerini toplantıya çağıracağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meclis TV ve Meclis Haber Portalı'na açıklama yapan Arınç, AKP grubunda yaşanan tezahüratlı gösterilere değinerek grup toplantılarının İçtüzüğe göre Meclis çalışması olduğunu hatırlattı. Arınç, "Madem partileri bu konu rahatsız etmiştir. Partilerimizin grup başkanvekillerini onlar uygun göreceği bir zamanda toplantıya davet edeceğim. Bu yaşanan olaylar konusunda düşüncelerini alacağım" dedi.
ANAP Grup Başkanvekili Süleyman Sarıbaş'ın "ABD’ye giden TBMM heyetinde ANAP'tan kimse bulunmadığı" iddialarıyla ilgili de Arınç şunları söyledi: "Milletvekilleri Dışişleri Bakanlığı'nın talebi doğrultusunda ABD'de temaslarda bulunmaktadır. Bu davranışları yakışıksızdır, çirkindir. Bu üslup fevkalade yaralayıcıdır. Beni beğenmiyor olabilirsiniz, ama insanın şahsına, ismine bu kadar aşağılayıcı sözlerle hakaret edemez ve konuşamazsınız. Bu üslup Sayın Sarıbaş’a çok yakışıyor olabilir. Kendisine dostane tavsiyem, üslubunu değiştirsin. Günün birinde kendisine öyle bir cevap verilir ki bir daha basın toplantısı yapma fırsatı bulamaz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious